fot. flickr/Steve Elliott
in

Masz takie stare telefony? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić nawet 6000zł za sztukę

Czy wiesz, że stare telefony komórkowe mogą być warte wiele pieniędzy? Niektóre modele zyskują na wartości i są warte znacznie więcej niż w momencie ich zakupu. Osoby poszukujące rzadkich modeli w bardzo dobrym stanie są gotowe zapłacić wysoką cenę. Jeśli zastanawiasz się, które modele są najbardziej cenne, warto zerknąć na popularne aukcje i strony ogłoszeniowe, by zobaczyć, jakie telefony komórkowe interesują kolekcjonerów!

Stare telefony w cenie?

Okazuje się, że coraz więcej ludzi decyduje się na zakup starszych modeli telefonów komórkowych zamiast nowych smartfonów. Często chodzi o tu o sentyment, odcięcie się od mediów społecznościowych lub po prostu chęć korzystania z klasycznego sprzętu. Wśród kolekcjonerów również rośnie zainteresowanie starymi, ale ponadczasowymi modelami. Warto zatem poszukać w swojej szafie lub piwnicy, czy nie mamy przypadkiem jakiegoś cennego modelu.

Kolekcjonerzy zwykle poszukują najstarszych modeli telefonów komórkowych, ale nie zawsze muszą być one najcenniejsze. Często poszukiwane są także rzadkie i unikatowe modele pierwszej generacji. Chociaż większość ludzi uważa, że przyszłość to najnowocześniejsza technologia, znajdują się tacy, którzy wciąż cenią sobie starsze modele telefonów.

Okazuje się, że wiele z tych starszych telefonów jest bardziej wytrzymałych i działa dłużej na jednym ładowaniu baterii. Dobrym krokiem jest także ogłoszenie telefonu poza Polską, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarobimy dużo więcej pieniędzy. Tamtejsi kolekcjonerzy również interesują się tymi telefonami i są gotowi zapłacić wysoką cenę za ich posiadanie.

Za ile można sprzedać stary telefon?

Z popularnych modeli, szczególnie możemy wyróżnić telefon marki Nokia, np. 6310i, która na znanym serwisie aukcyjnym osiąga kwoty do 6000 zł, innym modelem, którego ceny trzymają się również wysoko jest nokia 8800, tym bardziej w wersji Gold.

Warto wspomnieć również o kultowej i niezniszczalnej Nokii 3310, która w idealnym stanie jest ogłoszona nawet za 1499zł. Nieużywana Nokia 3510i mieści się w cenach 500-1000zł.

Oczywiście wysokie kwoty wynikają ze stanu w jakim jest telefon, a także czy ma oryginalne pudełko z całym zestawem. Najwyższą kwotę osiągniemy, gdy telefon jest nowy i ma jeszcze folię na ekranie, a pudełko nieodpakowane. Warto więc zajrzeć do szuflady i prześledzić rynek.