in

Ile osób zaszczepionych zmarło na koronawirusa? Do sieci trafiły dane, które mówią same za siebie

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i zmusiła nas do zmiany swoich zachowań. W chwili, gdy pojawiła się szczepionka, pojawiła się też nadzieja na to, że będzie lepiej.

Spora część Polaków z pewnością zastanawia się, ilu zakażonych zmarło mimo przyjęcia szczepionki na koronawirusa? Jak się okazuje, dane zostały opublikowane i mogą niektórych mocno zdziwić.

Liczba zgonów po szczepionce

W dniu dzisiejszym odnotowano w Polsce 1090 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z województw: mazowieckiego (227), lubelskiego (196) i podkarpackiego (86). Zmarło sześć osób zakażonych COVID-19.

Dane opublikowane w ostatnim czasie przez Ministerstwo Zdrowia nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Obecnie na koronawirusa umierają głównie ci, którzy się nie zaszczepili, jak można wywnioskować ze statystyk dotyczących zgonów osób zakażonych COVID-19.

Jak wynika z danych, od rozpoczęcia szczepień drugą dawką zmarło w naszym kraju 39614 zakażonych. Tylko 714 osób było w pełni zaszczepionych. Ministerstwo podaje, że w przypadku osób zaszczepionych, żaden z tych zgonów nie jest powiązany bezpośrednio ze szczepieniem.

Liczba zakażeń w ostatnich dniach przekracza 1000. Czy musimy zatem być przygotowani na pojawienie się nowych restrykcji?

“Mimo że przekraczamy granicę 1000 zakażeń dziennie, to nie jest jeszcze moment, żebyśmy myśleli o restrykcjach. Liczby te nie są takim zagrożeniem dla wydolności systemu opieki zdrowotnej, żeby podejmować drastyczne decyzje” – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: fakt