fot. Instagram / tizzia
in

Ile dziewczynek jest na tej fotografii? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista.

W internecie można znaleźć mnóstwo iluzji optycznych i zagadek. Wiele z nich opiera się na schematach, które już poznaliśmy i coraz trudniej dajemy się oszukać. Ale ostatnio natknęliśmy się na taką, która naprawdę nas zaintrygowała.

Powyższe zdjęcie zostało po raz pierwszy opublikowane na Instagramie przez szwajcarską fotografkę, artystkę Tizianę Vergari.

Kiedy Tiziana opublikowała po raz pierwszy legendarny już dziś obraz, nadała mu prosty, ale bezpośredni tytuł „Ile dziewcząt?” Jej fani natychmiast podjęli wyzwanie.

Czy potrafisz rozwiązać tę wizualną zagadkę?


Po pierwsze, dziewczęta mają na sobie identyczne sukienki, ich skóra i włosy są praktycznie nie do odróżnienia, a nawet ich twarze są niesamowicie podobne. Naliczyliśmy 13 dziewczyn – ale wiedzieliśmy, że rozwiązanie tej zagadki nie może być TAK proste.

Ponieważ rozwikłanie tego kłopotliwego zadania zaczęło wywoływać ból głowy, zdecydowaliśmy się wytropić je w Internecie. Jak się okazuje, Tiziana często wykorzystuje swoje córki w roli modelek na swoich fotografiach. To pozwoliło wykluczyć teorię „13 dziewcząt”.

Następnie skupiliśmy się na założeniu, że w grę musi wchodzić coś w rodzaju podwójnego lustra. Zwróciliśmy uwagę na wysokość dziewczynek, biżuterię i długości włosów; zaczęliśmy mieć pewność, że na zdjęciu jest mniej niż 13 dziewcząt, ale ile może być – 2, 5, 7?!

Koniecznie obejrzyj poniższy film, aby poznać odpowiedź. Prawdopodobnie cię zaskoczy.