in

Ksiądz mówi wiernym, ile powinni mieć dzieci. Jego argumenty wbijają w fotel

Jeden z księży, który chętnie udziela się w mediach społecznościowych, postanowił przerwać milczenie i wyrazić swoje zdanie w związku z pewnym tematem. Wiemy, ile według niego małżeństwo powinno mieć dzieci. Internauci nie mogą w to uwierzyć, kontrowersyjne wyznanie oburzyło Polaków i rozpętało prawdziwą burzę w sieci.

Argumenty księdza powalą na kolana każdego. Posunął się za daleko?

Ile dzieci powinno być w katolickiej rodzinie?

Ksiądz Roman Kneblewski jest znany w mediach społecznościowych ze swoich kontrowersyjnych tez i poglądów. Jeszcze nie tak dawno wypowiadał się odnośnie zasadności wytycznych epidemiologicznych panujących w czasach pandemii COVID-19. Był bardzo niezadowolony z zalecenia przyjmowania komunii na rękę.

„Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię. Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście komunię świętą. Jestem z was dumny” – pisał wtedy na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Ksiądz skrytykował muzułmanów Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i popiera narodowców. W 2017 roku biskup Jan Tyrawa zakazał emerytowanemu księdzu publicznie wypowiadać się na tematy polityczne, jednak Roman Kneblewski nadal pozostaje aktywny w mediach społecznościowych.

Ostatnio ksiądz postanowił, że powie, ile dzieci powinno być w rodzinie katolickiej. Według niego dopiero trzecie dziecko może przysłużyć się realnie społeczeństwu. Pierwsza dwójka to „zapełnienie luki społecznej”.

„Dwoje dzieci nie spełnia minimum socjalnego. Jeżeli małżonkowie mogą mieć dzieci, powinni mieć ich przynajmniej troje: dwoje to reprodukcja prosta (za siebie), a trzecie dla wypełnienia luki po zgonach, za fizycznie niepłodnych i za takich, jak ja” – mówi ksiądz.

Zaznacza przy tym, że rodzina, która posiada trójkę dzieci, w żadnym razie nie jest rodziną wielodzietną. Udostępnił przy tym zdjęcie pary Australijczyków, która ma aż szesnaście pociech – to z nich według księdza powinniśmy brać przykład.

Źródło: o2.pl