Zdjęcie ilustracyjne freepik.com
in

Ciemne plamy wyskoczyły im na ścianach. Rodzina była zdruzgotana, gdy odkryła przyczynę

Niecodzienny problem napotkała pewna rodzina z Wielkiej Brytanii, gdy w ich domu zaczęło się pojawiać niepokojące bzyczenie. W tym samym czasie na ścianach pojawiały się dziwne zacieki. Przyczyna tego zjawiska okazała się być zaskakująca.

Ściany pokryte miodem

Rodzina Dempsey zauważyła, że na wewnętrznych ścianach ich domu pojawiają się coraz większe, ciemne i wilgotne plamy. Andrew i Kate Dempsey z początku sądzili, że to po prostu wilgoć, ale ze ściany zaczął spływać także płyn.

W wywiadzie dla SNWS Kate wyznała, że postanowiła zbadać co, to za ciecz na ścianie i można sobie wyobrazić, jakie było jej zdziwienie, kiedy poczuła słodki zapach.

Ku jej zdumieniu, ciecz na ścianie okazała się być miodem. Para zdecydowała się podjąć drastyczne środki. Przyczynę odkryli, gdy zdjęli deski podłogowe na górnym piętrze – ich dom przekształcił się w ul.

Podłoga kryła pszczeli sekret

Gdy rodzina zdejmowała deski podłogowe na górnym piętrze domu, zaskoczenie było ogromne, gdy ujawniły się pszczoły i ich larwy. Pod podłogą ukrywały się olbrzymie plastry miodu.

Kate przyznała, że to wyglądało niezwykle odrażająco. Chcieli zlecić usunięcie pszczół specjalistycznej firmie, jednak ich usługi wyceniono na 10 tysięcy funtów (około 50 tysięcy złotych). Dlatego Dempseyowie poprosili znajomych o pomoc. Przez 4 tygodnie wspólnie demontowali podłogę.

Ich domek stał się ulem, teraz ostrzegają innych

Para z Wielkiej Brytanii teraz ostrzega w mediach społecznościowych inne osoby, zachęcając do regularnych kontroli budynków, w których mieszkają. Pszczoły mogą bowiem wyrządzić poważne i kosztowne szkody.

Historia ta została opublikowana przez lokalne media, a film z wydarzenia umieścił na Facebooku portal „Manchester World”.