in ,

Bardzo się kochali, ale z powodu rasizmu musieli się rozstać – Spotkali się ponownie po 45 latach.

Kiedy Howard Foster i Myra Clark spotkali się i zakochali w sobie dzieliła ich przepaść. Różnił ich status społeczny, ale przede wszystkim kolor skóry. To było pod koniec lat 60-tych. Oboje mieszkali w Columbus w stanie Ohio i byli tak szczęśliwi razem. Często rozmawiali przez telefon, aż do rana. Ale nieustannie musieli znosić ciągłe spojrzenia i komentarze od innych, ponieważ byli międzyrasową parą.

Kiedy Howard doświadczył rasizmu w swoim codziennym życiu i widział spojrzenia, które Myra otrzymała z powodu bycia z nim w związku, podjął decyzję, by z nią zerwać.

Przez następne cztery dekady oboje nigdy nie zapomnieli o miłości, którą mieli. Ale też nigdy nie pomyśleli, że znów się zobaczą, dopóki pewnego dnia w parku wszystko się nie zmieniło.

„To było jak sen, o którym nigdy nie myślałeś, że się spełni … była tam” – powiedział Howard Associated Press.

Kiedy spotkali się ponownie w miejskim parku w 2013 roku, Howard wiedział, że nie popełni drugi raz tego błędu, pozwalając jej odejść. Myra położyła dłoń na ręku Howarda na piknikowym kocu i było tak, jakby nigdy się nie rozstali.

Howard doświadczył rasizmu od swoich profesorów uniwersyteckich i powiedział, że bez względu na to, jak dobrze zrobiłby zadanie, jego profesorowie oceniali go najgorzej.

To sprawiło, że Howard poważnie rozważył swój związek z Myrą.

„Pomyślałem, że społeczeństwo nie pozwoli nam być razem i będzie szczęśliwsza jeśli się rozstaniemy, uważałem, że to dla niej niesprawiedliwe” – powiedział Howard. „Jej szczęście było najważniejsze”.

Howard zdecydował, że musi zerwać z Myrą, ponieważ nie chciał, by ona musiała stawić czoła takim samym uprzedzeniom jak on.
 
Kiedy żegnali się ze sobą i odchodzili w swoje strony życia, odwrócili się, by na siebie spojrzeć.
 
W poniższym wywiadzie Myra powiedziała, że czuła wtedy, że kiedyś znów się spotkają i miała rację!

Stało się to dopiero po 45 latach.

Para, która ma już 60 lat, nigdy już nie miała się rozstać i wzięła ślub w 2015 roku!

Teraz są nierozłączni i wreszcie szczęśliwi.
 

 
„Lubimy spędzać ze sobą czas, wszystko robimy razem”– powiedział Howard. „Odszedłem raz; Nie zamierzam odejść nigdy więcej.”

Obejrzyj ich szczęśliwe zakończenie w poniższym filmie.
 

 
Jako społeczeństwo musimy przeciwstawić się rasizmowi. Wszyscy zasługują na szczęście i to jest bolesne, gdy myślimy, że ta piękna para nie mogła być razem ze względu na ograniczone umysły ludzi.
 
Cieszymy się, że znów się znaleźli i mogą być szczęśliwi i zakochani jeszcze raz. Udostępnij, jeśli się zgadzasz.