fot. tiktok/thesicilianwifey
in ,

Horror na plaży. Foka rzuciła się na turystów

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce na plaży Clifton w Kapsztadzie, gdzie mała foka zaatakowała dwie osoby – chłopca i kobietę.

Horror na plaży

Wydarzenie, które wywołało wstrząs wśród turystów, miało miejsce na plaży Clifton w Kapsztadzie. Nagranie z TikToka, ukazuje małą fokę atakującą chłopca oraz kobietę, którzy kąpali się w płytkiej wodzie. Zwierzę wpadło w szał, z otwartą paszczą i wyraźnym zamiarem ugryzienia, rzuciło się na dziecko. Obserwujący zdarzenie plażowicze natychmiast ruszyli na pomoc i wyciągnęli chłopca z wody.

Gdy foka znalazła sobie nową ofiarę, na pomoc ruszyli inni plażowicze. W końcu jeden z mężczyzn złapał zwierzę za płetwy i wrzucił je dalej od plaży.

@thesicilianwifey Seal Attacks twice! #cliftonbeach #sealattack #capetownbeach ♬ original sound – The Sicilian Wifey

Przedstawiciele National Sea Rescue Institute (NSRI) poinformowali, że ratownicy z Clifton Beach opatrzyli rany dwóm osobom, które zostały pogryzione przez „szczenię foki”. Niestety, nie jest to jedyny tego typu incydent w regionie, ponieważ w ostatnich miesiącach pojawiły się doniesienia o podobnych zdarzeniach na innych plażach. W związku z tym mieszkańcy oraz goście są proszeni o traktowanie wszystkich morskich i przybrzeżnych zwierząt z szacunkiem oraz o unikanie przyprowadzania zwierząt domowych do obszarów, gdzie mogą występować dzikie zwierzęta.

Nagranie z tego zdarzenia budzi przerażenie i pokazuje, jak niebezpieczne potrafią być nawet małe i łagodne zwierzęta.

Źródło: turystyka.wp.pl