in

11-latek zgwałcony przez Rosjan na oczach matki. Dziecko przestało mówić i namalowało rysunek

11-letni chłopiec razem z matką przeżył prawdziwy horror. Kobieta musiała patrzeć, jak jej dziecko jest gwałcone przez okrutnych Rosjan. Mały chłopczyk przeżył taką traumę, że przestał mówić, komunikuje się teraz tylko przy pomocy rysunków.

Media cały czas informują o kolejnych przypadkach gwałtu przez Rosjan na Ukrainie. Ich okrucieństwo nie ma żadnych granic, wykorzystują seksualnie kobiety, mężczyzn i dzieci. Organizacje broniące praw człowieka udokumentowały już kilka takich makabrycznych incydentów.

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy, Emine Dżaparowa, wypowiedziała się na temat przemocy seksualnej Rosjan wobec cywilów na Ukrainie. Podczas swojego przemówienia na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie zarzuciła Rosji popełnienie “najbardziej makabrycznych naruszeń praw człowieka na kontynencie europejskim od dziesięcioleci”.

– „Tortury i uprowadzenia, przemoc seksualna i przemoc ze względu na płeć; lista zbrodni Rosji jest nieskończona” – mówiła z Kijowa, łącząc się zdalnie z Genewą.

– „To było 10 tygodni czystej grozy dla mieszkańców mojego kraju” – dodała.

Dżaparowa pokazała także zdjęcie, na którym widać tylko czarne linie. To rysunek 11-letniego chłopca, który został zgwałcony na oczach swojej matki. Od tamtej pory dziecko nie mówi i komunikuje się tylko za pomocą rysunków.

– „Tylko świat solidarny z narodem ukraińskim może pokonać to zło w czystej postaci” – podsumowała Dżaparowa.

Źródło: radiozet.pl, miniaturka: freepik