in

Tego byka hodowano tak, aby dał jak najwięcej mięsa. Zobacz, co się dzieje, gdy próbuje się ruszać!

Człowiek już dawno doszedł do wniosku, że może w pewnym stopniu naginać to, co zostało stworzone przez naturę. Takie działanie przeważnie przynosi jakąś korzyść, jednak nie zawsze jest w pełni etyczne.

Według sporego grona ludzi najgorszą formą ingerencji w naturę dla własnego zysku jest hodowla zwierząt na mięso. Specjalne modyfikowanie gatunków w taki sposób, aby posiadały większą masę, destrukcyjnie wpływa na zdrowie i jakość życia tych zwierząt. Wystarczy spojrzeć na byki hodowane specjalnie dla większej ilości mięsa.

Zwierzęta te, posiadają nienaturalnej wielkości mięśnie, przez co ich zakres ruchów jest bardzo mocno ograniczony, co możemy zobaczyć na poniższym filmiku. Oprócz tego, występuje u nich o wiele więcej mutacji, takich jak nadmierny rozrost języka czy organy wewnętrzne zbyt małych rozmiarów.
 
Jak łatwo się domyślić, zwierzęta obarczone tymi wszystkimi wadami, praktycznie przez całe swoje życie cierpią. Mając to na uwadze, ludzie powinni naprawdę poważnie się zastanowić, czy hodowla zwierząt na mięso ma jakikolwiek sens.