fot. tiktok @limelchert
in

Przeżyła horror przez szkła kontaktowe. Teraz ostrzega: „Bądź ostrożny!”

Infekcje oka są problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy stylu życia. Te schorzenia mogą mieć różne przyczyny, takie jak bakterie, wirusy, grzyby czy pasożyty. Objawami infekcji oczu są zazwyczaj zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, nadmierna łzawienie czy nawet zaburzenia widzenia. Choć wiele z tych dolegliwości jest łagodnych i przemijających, niektóre mogą prowadzić do poważnych komplikacji i wymagają natychmiastowego leczenia.

W przypadku Lilian Melchert, 30-letniej influencerki z Brazylii, infekcja oka spowodowana przez soczewki kontaktowe stała się przyczyną ogromnego cierpienia, o którym opowiedziała na TikToku.

Potworny ból

Lilian Melchert któregoś razu przebudziła się z przerażającym bólem w lewym oku. 15 kwietnia udostępniła na TikToku specjalne nagranie, w którym opisuje swoją sytuację. Przyczyną jej problemów okazały się soczewki kontaktowe, które miała na sobie. Sprawa została nagłośniona przez portal „The Mirror”.

„Tą rzeczą zarazisz się zanieczyszczonymi soczewkami kontaktowymi, a nawet wodą z kranu, więc bądź ostrożny! Nasze oczy są naprawdę bardzo wrażliwe” – wyjaśnia kobieta.

Okazało się, że kobieta cierpi na rzadkie, ale niezwykle bolesne zapalenie rogówki spowodowane przez pełzaki z rodzaju Acanthamoeba. Nie zostało to jednak zdiagnozowane od razu, przez co jej stan szybko się pogarszał.

„Pospieszyłam na izbę przyjęć w Los Angeles. Rozpoczęłam leczenie infekcji. Poprawy nie było” – wyjaśniła.

Dopiero gdy kobieta zdecydowała się na lot do Brazylii i skonsultowała się z lekarzami ze swojego rodzinnego kraju, prawda wyszła na jaw.

„Po przybyciu tutaj byłam zaskoczona diagnozą rzadkiej choroby: zapalenie rogówki Acanthamoeba – mięsożernym pasożytem pożerającym rogówkę oka” – podkreśliła.

Leczenie przynosi efekty, jednak to, co przeżyła kobieta, z pewnością zostanie w jej pamięci na zawsze.

@limelchert Replying to @👽✌️ ♬ original sound – Li Melchert

Podziel się tą szokującą historią z innymi!