fot. Facebook/‎JeanJeannie Williams Taylor‎
in ,

Internauci zwrócili uwagę na dziwny wygląd jej paznokci. Niedługo potem usłyszała porażającą diagnozę

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasze paznokcie mogą naprawdę wiele mówić o naszym stanie zdrowia. Zmiana w kolorze czy też kształcie to jasny sygnał, że powinniśmy udać się do specjalisty.

Pewna kobieta bardzo się ucieszyła, gdy udało jej się zapuścić paznokcie, ale niestety ich kształt bardzo niepokoił.

Dramat Jean

Jean opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie swoich paznokci, ponieważ nie wiedziała, dlaczego są tak dziwne. Zapytała, czy ktoś miał podobny problem i co należy w takim wypadku robić. Niedługo potem na jaw wyszła przerażająca prawda.

„Dwa tygodnie temu dodałam to zdjęcie u siebie na tablicy, pytając, czy ktoś może wiedzieć, dlaczego moje paznokcie tak wyglądają. Kilka wpisów i sprawdzenie w google wystraszyło mnie trochę i od razu udałam się do lekarza. Obawiałam się najgorszego po tym, co przeczytałam o podobnych stanach.

Zrobiono mi badania krwi, rentgen klatki piersiowej, a dwa dni później zadzwoniono do mnie i poproszono, abym przyszła wykonać jeszcze inne badania krwi. Ponownie rentgen płuc i test, sprawdzający pojemność moich płuc, a na koniec biopsja płuca. To były wyczerpujące dwa tygodnie, a gdy dostałam wynik badań i usłyszałam diagnozę, to się załamałam… RAK PŁUC.

Dlaczego piszę to pod zdjęciem odnośnie paznokci? Ponieważ ich kształt, a dokładniej mówiąc ich wygięcie, często łączy się z chorobą serca i płuc. Nie miałam o tym pojęcia! Mam nadzieję, że ten post może pomóc komuś innemu we wczesnym stadium raka” – opowiadała kobieta.

Pamiętaj – jeśli Twoje paznokcie łamią się, rozdwajają, mają dziwny kształt lub kolor, najlepiej skontaktuj się z lekarzem i wykonaj odpowiednie badania, dzięki którym poznasz przyczynę takiego stanu.

„Chciałabym podziękować wszystkim, którzy zwrócili uwagę na moje paznokcie. Zostałam zasypana prośbami, abym udała się do lekarza i sprawdziła, czy z moim zdrowiem wszystko w porządku. Chciałbym odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań i być może rozwiać pewne wątpliwości:

– tak, wszystkie moje paznokcie się zakrzywiają, ale wskazujące najbardziej
– nie, nie jest to bolesne
– czubki palców mają bulwiasty wygląd i są bardziej różowe niż reszta palca
– nie, nie wiedziałam o tym wcześniej, ponieważ pierwszy raz w życiu mam tak długie paznokcie
– nie jestem ekspertem w tym temacie i nie mogę pomóc Ci w ocenie – najlepiej idź do lekarza” – czytamy.

Podziel się tą przestrogą z innymi!