fot. freepik, tiktok @efixoxo
in

30-latka powiedziała, że nie chce mieć dzieci. Odpowiedź ginekolożki wbiła ją w fotel

Wizyty u ginekologa to momenty, które wymagają szczególnej troski, empatii i profesjonalizmu. To chwile, kiedy pacjentki powinny czuć się komfortowo i pewnie w przestrzeni gabinetu. Niestety, czasami zdarzają się sytuacje, które pozostawiają gorzki smak i przykre wspomnienia. Jedną z takich historii jest opowieść Efi, nauczycielki języka angielskiego i utalentowanej piosenkarki, której przeżycie odbiło się głośnym echem w mediach społecznościowych.

Takiej odpowiedzi się nie spodziewała

Efi, znana w wirtualnym świecie jako @efixoxo, postanowiła opowiedzieć o swoim nietypowym doświadczeniu podczas wizyty u ginekologa. Za zamkniętymi drzwiami gabinetu, spotkała się z sytuacją, która wprawiła ją w zdumienie i niechęć do kolejnych takich spotkań.

Kobieta już nie raz słyszała o tykającym zegarze biologicznym. Tym razem jednak pewna lekarka poszła o krok dalej…

Pragnąc zapewnić sobie jak najprzyjemniejszą atmosferę, Efi starała się być uprzejma i odpowiedzieć na wszystkie pytania lekarki, która była starszą panią. Jednak, mimo że sama lekarka wydawała się sympatyczna, doświadczenie to zamieniło się w niezapomnianą lekcję o nietolerancji i nieodpowiednich komentarzach.

Podczas rozmowy, w której Efi zdradziła, że nie planuje założenia rodziny, lekarka zareagowała w sposób nieoczekiwany. Zamiast okazać zrozumienie i szacunek dla jej wyboru, skierowała w jej stronę słowa, które wywołały w niej poczucie niezrozumienia i niedocenienia.

„O, szkoda. Trzeba mieć w życiu jakieś osiągnięcia.” – miała powiedzieć lekarka, która chwilę wcześniej wychwalała partię rządzącą i nazwała gimnazja „diabelskimi tworami”.

Te proste zdania, które zostały wypowiedziane w odpowiedzi na jej szczere wyznanie, potwierdziły, że wizyty u ginekologa mogą stać się areną niewłaściwych uwag i nieodpowiednich opinii.

„Ja wiem, że macierzyństwo to piękna rzecz, ale mam nadzieję, że każdy z was ma także w życiu inne osiągnięcia, które dają wam szczęście. Ja mam – i to całkiem sporo.” – mówi Efi.

Historia Efi stanowi jedynie przykład, ale pokazuje, jak istotne jest, aby w gabinecie ginekologicznym pacjentki czuły się akceptowane i szanowane bez względu na swoje wybory i życiowe plany. Wizyta u ginekologa powinna być pełna zaufania i zrozumienia, a nie oceniania czy krytykowania.

@efixoxo STORY TIME o najciekawszym tekście na wizycie GINEKOLOGICZNEJ w temacie POSIADANIA DZIECI #dziecko #ciąża #macierzyństwo #ginekolog #nauczycielka #szkoła #anglistka #storytime #lekarz #nfz ♬ dźwięk oryginalny – Efi 💜 IG: efixoxo

Internauci oburzeni

Pod opublikowanym materiałem Efi pojawiło się mnóstwo komentarzy zbulwersowanych internautów.

„Zabrakło tylko klasyki, że kto na starość szklankę wody poda… Bezczelność niektórych osób dalej zadziwia” – czytamy.

„Dziecko powinno się mieć jeśli się tego pragnie a nie dlatego że pasuje albo że ludzie tego wymagają lub oczekują każdy ma inne priorytety – dodaje ktoś inny.

„Każda z nas powinna podążać taką droga którą jest dla niej zgodna z wartościami. Czy to macierzyństwo czy praca zawodowa” – podsumowała internautka.