in

Jej twarz została zmasakrowana przez potwora – 4 lata później dokonała perfekcyjnej zemsty.

Przemoc domowa, a w szczególności wobec kobiet, to niestety wciąż ogromny problem na całym świecie.

Według Narodowej Koalicji Przeciw Przemocy w Rodzinie co dziewięć sekund jakaś kobieta w Ameryce zostaje napadnięta lub pobita. Co trzecia kobieta (i co czterech mężczyzn) stają się ofiarą fizycznego znęcania się przez swojego partnera. Te raporty są alarmujące i przerażające. Dlatego chcielibyśmy opublikować historię z ubiegłego roku, która naprawdę nas dotknęła. Będzie ona opowiadać o Connie, która teraz stała się inspiracją dla ofiar nadużyć domowych na całym świecie.

Connie Culp spotkała się z Tomem, kiedy miała 15 lat. Mocno się w nim zakochała, a ich życie było usłane różami. Para spędziła razem resztę lat szkolnych, wyszła za mąż i miała dwoje dzieci. Ale po kilku latach sprawy zaczęły się zmieniać, a Tom stawał się coraz bardziej zazdrosny. „Był zazdrosny, ponieważ każdy mnie tak bardzo lubił. Byłam popularna wśród dziewczyn z którymi pracowałam i dla większości klientów” – mówi Connie. Para również zaczęła mieć kłopoty finansowe, a bar, który prowadzili razem, przestał przynosić zyski. To miało bardzo negatywny wpływ na ich związek.

Tom był dobrym mężem, ale miewał poważne problemy z zazdrością i ciężkimi huśtawkami nastroju
Zaczął tracić kontrolę nad sobą i zachowaniem. Zaczął bić Connie, a ona przebaczała mu wszystko i tłumaczyła sobie, że nadużycia wynikają z presji, którą czuje on przez problemy finansowe rodziny. Wciąż wierzyła, że Tom kochał ją tak, jak wtedy, kiedy się zakochali. Pomyślała sobie, że jak problemy ekonomiczne się uspokoją, wszystko będzie dobrze.

Sytuacja jednak się nie poprawiła, a fizyczne i psychologiczne nadużycia uległy eskalacji.

„Najgorsze było jego słowa i codzienne nękanie, ciemne chmury unosiły się nad nami, ale nigdy nie przypuszczałem, że stanie się coś takiego… To miało miejsce pewnej nocy kiedy stracił on kompletnie panowanie nad sobą.”

Para mocno się pokłóciła. Tom nie mógł dalej tolerować tego, że Connie rozmawiała z innym mężczyzną.

Ukochany mąż Connie, zmienił się w szalejącego potwora. Wyciągnął broń i postrzelił żonę w twarz.

Connie opisuje ten moment jako najgorszy w jej życiu…
Przeżyła strzał, ale jej twarz była totalnie zniekształcona. Nos, policzki i wargi były całkowicie zniszczone.


Jej mąż wylądował w więzieniu, a ona zostawiła go na dobre. Ponadto przeszła pomyślnie przeszczep twarzy – pierwszy w Stanach Zjednoczonych.
Operacja trwała 23 godziny, a rehabilitacja i leczenie trwały dwa lata. Dzisiaj Connie znów żyje normalnym życiem, jest kochającą matką, a nawet babcią. Kobieta twierdzi, że wygląd nie ma znaczenia, dopóki twoja dusza czuje się dobrze.
„To nie moja twarz, ale czuję się wdzięczna, że ją mam.”, mówi.

Walka Connie o odzyskanie swojego życia była inspiracją dla ofiar przemocy domowej na całym świecie. Teraz chce ona rozpowszechnić ważną wiadomość dla jak największej liczby osób: „Bądź czujny słuchając, co mówi twój partner. Jeśli powie, że cię skrzywdzi, zrobi to. Nie poprawi się!”.
 
Przemoc w rodzinie to temat, o którym trzeba mówić. Dlatego prosimy podziel się historią Connie z wszystkimi znajomymi, aby nigdy nie zapomniano o tej ważnej kwestii.

Źródło i Fotografie: youtube