in

Ojciec oblał ją kwasem, gdy była mała. Teraz zaczyna karierę modelki.

23-letnia Anmol Rodrigous z Bombaju przeżyła coś, co wywróciło jej życie do góry nogami. Została oblana kwasem przez swojego tatę. Wszystko stało się, gdy była jeszcze mała. Obok historii tej kobiety nie sposób przejść obojętnie.

Pomimo wszelkich trudności, Anmol nie zamierzała rezygnować ze swoich marzeń i żyje pełnią życia. Postanowiła założyć fundację pomagającą ofiarom przemocy. Poza tym, zaczęła pasjonować się modelingiem.

Ojciec nie mógł się pogodzić z tym, że urodziła mu się córka

Nie ma wątpliwości co do tego, że rodzice powinni kochać swoje dzieci i zawsze je akceptować. Rzeczywistość pokazuje jednak, że bywa zupełnie inaczej, a dzieci mogą przez to bardzo cierpieć i zupełnie nie rozumieć, dlaczego tak się je traktuje.

Kiedy Anmol się urodziła, jej ojciec wpadł w szał. Za wszelką cenę chciał mieć syna i nie mógł pogodzić się z tym, że ma córkę. Postanowił ją „ukarać”, wylewając kwas na nią i na jej matkę. Matka nie przeżyła ataku, a córka do końca życia będzie mieć oszpecone ciało. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, jak można zrobić coś takiego i jak musiało się to odbić na psychice dziecka.

Anmol dorastała w sierocińcu i musiała znosić przerażone spojrzenia innych dzieci. Nikt nie mówił jej wprost, że coś jest z nią nie tak, ale ona wiedziała, że różni się od reszty.

Trzy lata temu kobieta opuściła sierociniec i rozpoczęła samodzielne życie.

23-latka się jednak nie poddała i postanowiła przekuć swój dramat w coś dobrego i potrzebnego. Zaczęła wyciągać pomocną dłoń do kobiet, które są ofiarami przemocy. W tym celu założyła fundację.

Oprócz tego kobieta interesuje się także modą i modelingiem.

„Zawsze kochałam modę i uwielbiam się stroić. Kiedy ludzie mnie widzą, są zaskoczeni moją postawą, ale chcę powiedzieć światu, że osoby, które przeżyły atak kwasem, mają zapał do tego, żeby żyć. Nie potrzebujemy litości, potrzebujemy wsparcia” – wyznaje.

23-latka jest znana w mediach społecznościowych i marzy o tym, by zostać modelką. Dostała już nawet dwie propozycje współpracy.

„Chcę zostać pierwszą komercyjną modelką, która przetrwała atak kwasem. Chcę nie tylko promować modę, ale także rozpowszechniać świadomość, że kwas nie kończy życia” – podkreśla.

Podziel się tą inspirującą historią z innymi!