in

To wygląda na zwykłe zdjęcie babci z wnuczkiem. Ale gdy spojrzysz bliżej, będziesz zdumiony.

Niezwykle dopracowane rzeźby – są tak realistyczne, że aż ciężko uwierzyć własnym oczom!

Zdumiewająca precyzja, doskonałe odwzorowanie szczegółów i realizmu, które tworzą te piękne rzeźby, zachwyciły wszystkich odwiedzających wystawę. Patrząc na nie, ciężko jest uwierzyć, że to nie są prawdziwi ludzie.

Ta niebywała kolekcja dzieł sztuki to część wystawy o trafnej nazwie „Hiperrealistyczna rzeźba 1973-2016”. Do niedawna była wystawiana w Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao w Hiszpanii.

Wiemy, że ciężko w to uwierzyć. Ale przysięgamy, że ten bezdomny mężczyzna, to tylko realistyczna rzeźba.

Dzieło zostało wykonane z silikonu, a włosy mężczyzny są całkowicie prawdziwe. Autorem rzeźby jest Peter Landa z Danii.

Ta rzeźba to pięknie odwzorowana starsza kobieta. Zwróćcie uwagę na idealnie pokazane zmarszczki oraz dłonie i stopy, których nie można odróżnić od prawdziwych.

Te stopy naprawdę wyglądają jak prawdziwe!

I kolejne zdjęcie… to niezwykłe, z jaką starannością zostały wykonane te rzeźby. Nawet po długim wpatrywaniu się ciężko uwierzyć, że to nie zdjęcie prawdziwej kobiety.

Największą sensację podczas wystawy wzbudzała „Babcia ze swoim wnukiem”, której autorką jest Sam Jinks z Australii.

 
Sam Jinks pracuje dla przemysłu filmowego. Jest jednocześnie ilustratorem i artystą, który tworzy silikonowe przedmioty na potrzeby filmów. Jego realistycznie odwzorowane rzeźby przyniosły mu ogromną sławę. Jak mówi sam autor, tworząc silikonowe postacie w różnym wieku, chce pokazać, jak ulotne jest życie człowieka.

 
Zobaczcie, jakie piękne szczegóły potrafił odtworzyć ten artysta.

 
„Bliźnięta” wykonane przez Carole A. Feuerman ze Stanów Zjednoczonych również wywołały furorę. Na jej rzeźbach często widniał element wody, który miał być symbolem poszukiwania wewnętrznej harmonii.

 
Te sztuczne krople spływające po kobiecie, wyglądają naprawdę naturalnie!

 
Macedończyk, Zarko Baseski tworzy figury, które ukazują „postacie intensywnie emocjonalne”.

 
Ten „Zwykły człowiek” stworzony w latach 2009-2010 został wykonany z włókna szklanego, silikonu i poliestru. Nie można się nie zachwycić.

A co wy myślicie o tej wystawie? Chcielibyście zobaczyć ją na żywo? My jesteśmy zafascynowani i podziwiamy niezwykły talent artystów. Podziel się tą wspaniałą sztuką ze znajomymi!