in

Pijesz taką herbatę? Lepiej natychmiast się jej pozbądź

Naukowcy nie mają wątpliwości co do tego, że herbata pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczy to tylko wywarów przygotowanych z prawdziwych liści, a nie np. herbatek instant. Jeśli taką posiadasz w swojej kuchni, lepiej natychmiast ją wyrzuć!

Dlaczego nie warto pić takiej herbaty? Czy przygotowywanie takie wywaru wiąże się z niebezpiecznymi konsekwencjami? O tym wciąż wiedzą tylko nieliczni.

Tego lepiej nie pij

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie rozkoszował się wspaniałym smakiem orzeźwiających i smacznych napojów, jakimi są herbaty w granulkach? Wiele osób piło je w dzieciństwie, a niektórzy robią to do dziś. Dlaczego lepiej jak najszybciej z nich zrezygnować?

W tego typu herbatach znajdują się duże ilości cukru, a ta substancja nie od dziś nazywana jest „białą śmiercią”. A w niektórych można znaleźć się nawet tłuszcz. Cukier może przyczynić się do powstania nadwagi, otyłości, cukrzycy typu 2, chorób nowotworowych, stanów zapalnych, a także próchnicy zębów.

Oprócz cukru warto wiedzieć także o zawartych w herbatach barwnikach, aromatach i ulepszaczach smaku. Jeśli będą znajdować się one w naszej codziennej diecie, możemy mieć problemy z bólami głowy i brzucha, biegunką, nudnościami czy też niestrawnością.

Oto przykładowy skład takiej herbaty: cukier, glukoza, cukier trzcinowy (10%), regulator kwasowości – kwas cytrynowy, sok cytrynowy (0,4%) odtworzony z suszonego soku cytrynowego, ekstrakt herbaty czarnej (0,1%), barwnik – E 150d, aromat, witamina C.

Herbatki w granulkach dostarczają także naszemu organizmowi wiele pustych kalorii. Jedynie witamina C nie należy do niepożądanych składników tego napoju.

Lepiej pozbyć się tego rodzaju herbat z kuchni i zastąpić je zdrowymi zamiennikami, takimi jak zielona, biała czy czerwona herbata.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: fakt.pl