in

Weterynarz był w szoku, gdy zajrzał do pyska tego psa. Teraz chce ostrzec innych o zabójczym odkryciu.

Jeśli posiadasz psa, wiesz, że gdy przestaje on jeść i śpi przez większość dnia – jest to powód do obaw. To dokładnie to, co stało się z psem o imieniu Bailey z Kansas.

Podobnie jak wiele psów, Bailey uwielbiał gonić owady. Ale pewnego dnia jego właściciel zauważył, że przestał on jeść i był bardzo zmęczony.

Właściciel Bailego zabrał go do lekarza weterynarii Lindsey Mitchell, dla której zaistniały problem nie był obcy.
Tak naprawdę tego samego dnia, miała podobny przypadek. Ale gdy otworzyła pysk Baileya, była w totalnym szoku – tak dużej ilości tych owadów jeszcze nie widziała. Znalazła u niego ponad 30 biedronek przyklejonych do podniebienia. To był przerażający widok!

Nie są to oczywiście zwykłe biedronki – Ten szkodliwy chrząszcz do złudzenia przypomina biedronkę, nazywa się go harlekinem lub biedronką azjatycką.
Te owady powodują straszny ból i mogą doprowadzić do śmierci zwierzaka, jeśli nie zostaną usunięte na czas.
„Jeśli twoje zwierzę się ślini lub pieni w ustach, spójrz czy aby czasem nie ma biedronek w pysku. Powodują one wrzody na języku i ustach, a ich ugryzienie jest bardzo bolesne. Zamieściłam zdjęcie nie po to aby wystraszyć ludzi, tylko po to aby właściciele zwierząt domowych zdążyli podjąć odpowiednie działania, gdy jeden z ich zwierzaków ślini się nadmiernie lub ma widoczną pianę w ustach”. – powiedziała Lindsay The Daily Mail.
 
Nie są one trudne do usunięcia z ust zwierzaka.
Wystarczy wyciągać je jeden po drugim, mając założone plastikowe rękawiczki. Trzeba jednak zachować przy tym delikatność i nie ściskać ich za bardzo, ponieważ wydzielają one z siebie paskudną ciecz.
„Nie są jak kleszcze, więc się nie martwcie, że głowa lub jakakolwiek ich część zostanie na podniebieniu.” – mówi Lindsay.
 
Pomóż nam udostępnić te informacje wszystkim właścicielom psów, aby inne psy nie musiały cierpieć tak jak Bailey!

Źródło i Fotografie: youtube