in

Polityk stanął w obronie syna, który zgwałcił 12-latkę. To, co powiedział, przechodzi ludzkie pojęcie!

Jego syn zgwałcił 12-latkę. Polityk jest przekonany, że to dziewczynka jest temu winna. Argumenty mężczyzny wbijają w fotel. Aż ciężko uwierzyć, że ta sytuacja miała miejsce naprawdę.

Jak poinformował The Sun, 33-letni Jurgen Roca Aguayo został aresztowany. Usłyszał zarzut zgwałcenia 12-latki. Jest to syn znanego polityka z Chile, który nie zamierzał tak tego zostawić. Od razu stanął po stronie syna.

Wszystkiemu winna jest dziewczynka?

Ivan Roca, ojciec gwałciciela, postanowił opublikować na Facebooku długie oświadczenie, w którym poinformował, że winę za gwałt ponosi tylko dziewczynka, ponieważ „miała już kształty kobiety”. To po prostu absurd!

Jakby tego było mało, polityk zaapelował o to, aby rodzice pilnowali swoich nieletnich dzieci, ponieważ właśnie przez ich niepilnowanie dochodzi do tego typu sytuacji. Według niego winna jest dziewczynka i rodzice, a nie gwałciciel.

Słowa polityka wywołały prawdziwą burzę i od razu pojawiło się mnóstwo innych zdań na ten temat. Na oświadczenie, które wystosował były kolega z partii, zareagowała Isabel Pla Jarufe. Jak powiedziała w rozmowie z The Sun:

„Jako urzędnik państwowy Roca ponosi odpowiedzialność publiczną, a jego wypowiedzi są niedopuszczalne. Próbował zrobić ze swojego 33-letniego syna ofiarę, tymczasem on zgwałcił 12-letnią dziewczynkę.”

Roca poczuł presję i chciał wszystko naprostować. Stwierdził, że jego słowa „wyrwano z kontekstu”. Nikt jednak nie miał już zamiaru go słuchać.

Śledztwo w sprawie gwałtu nadal trwa. Jakiś czas temu polityk odwiedził swojego syna w areszcie, gdzie przebywa, czekając na proces. Po wizycie przekazał mediom:

“Właśnie odwiedziłem syna w więzieniu i było tam pełno młodych mężczyzn takich jak on, którzy przetrzymywani są za kontakty z nieletnimi, bo nie pomyśleli o konsekwencjach. Źle się z tym czuję i to niezależnie, czy nieletnia wyglądała na starszą, czy też nie”

Źródło: Facebook, The Sun, Miniaturka(zdjęcie podglądowe):freepik