in

Jaka jest rola małych guziczków przy jeansach? O tym mało kto wie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, do czego tak naprawdę służą małe guziczki przy jeansach? Jak się okazuje, nie jest to tylko element dekoracyjny. Aby zrozumieć jego praktyczne zastosowanie, należy jednak wrócić do dawnych czasów.

Ta ciekawostka w momencie przykuła uwagę sporej części internautów. Małe guziczki pełniły ogromną rolę! Jaką?

Zastosowanie małych guzików

W 1873 roku Levi Strauss i Jacob Davis wymyślili spodnie, które stały się prawdziwym hitem na całym świecie. Każda para była dopracowywana przez lata tak, aby jak najdłużej i najlepiej służyła swojemu właścicielowi.

W dzisiejszych czasach większość osób nie zwraca raczej uwagi na to, aby spodnie były wytrzymałe. Jeśli się zniszczą, możemy przecież kupić kolejną parę. Kiedyś nie było to jednak takie oczywiste.

Robotnicy chcieli mieć wytrzymałe spodnie. Narzekali, że małe kieszonki, w których nosili swoje zegarki, często się psują i zegarki wypadają. Trzeba było coś z tym zrobić.

Jacob W. Davis uznał, że wzmocnienie kieszonek będzie możliwe dzięki metalowym guziczkom. Strauss był zdania, że to genialny pomysł i od tamtej pory na każdej parze spodni pojawiają się takie elementy.

Mimo iż dzisiaj tych kieszonek zazwyczaj się nie używa, nie wyobrażamy sobie, aby ich nie było, a co za tym idzie – żeby nie było również guziczków.

Podziel się tą ciekawostką z innymi! Z pewnością wie o tym zaledwie garstka osób!

Źródło: o2.pl