in

Guz mózgu u małej dziewczynki całkowicie zniknął – Rodzice mówią, że to cud od Boga.

Rodzina z Teksasu dziękuje Bogu po tym, jak rzadki, nieoperacyjny guz mózgu zniknął w sposób, który lekarze nie są w stanie wyjaśnić.

Rozlany glejak pnia mózgu

Zgodnie z doniesieniami, 11-letnia Roxli Doss z Hays County w Teksasie została zdiagnozowana w czerwcu ubiegłego roku. Okazało się, że rozwinął się u niej rozlany glejak pnia mózgu (DIPG). Dziewczynka wcześniej skarżyła się na bóle głowy, nudności i podwójne widzenie.

Strona internetowa Szpitala Dziecięcego w Bostonie opisuje DIPG jako wysoce agresywny i trudny do leczenia nowotwór mózgu. Nie trzeba dodawać, że rokowania były bardzo złe.

Ojciec Roxli, Scott Doss wyjaśnił: „To była najgorsza wiadomość, jaką mogliśmy otrzymać.”
„W Dell Children’s, Texas Children’s, Dana-Farver, John Hopkins i MD Anderson, wszyscy zgodzili się, że to DIPG.”

Co więcej, dr Virginia Harrod, jeden z lekarzy Roxli w Dell Children’s Medical Center, powiedziała, że choroba dziewczynki jest niezwykle rzadko spotykana.
„To okropna choroba. Przez nią masz zmniejszoną zdolność połykania, z czasem tracisz wzrok, zdolność mówienia, a w końcu doświadczasz trudności w oddychaniu.”

„Nie ma na to lekarstwa. Ta diagnoza jest wyrokiem.”

Mimo to, Roxli przeszła 11-tygodniową radioterapię w celu zwalczania nowotworu. W tym czasie jej rodzina założyła zbiórkę na GoFundMe, aby zebrać pieniądze na pokrycie kosztów leczenia.


„Lekarze wspierają nas, ale tak naprawdę prawdziwa pomoc, jakiej szukamy, pochodzi od Boga, ponieważ właśnie tego teraz potrzebujemy, modlimy się o cud” – powiedział Scott.

Modlitwy zostały wysłuchane

To, co wydarzyło się później sprawiło, że lekarze nie wiedzieli co powiedzieć. We wrześniu badanie MRI wykazało, że Roxli nie ma raka – guz całkowicie zniknął.
„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam skan MRI Roxli to było naprawdę niewiarygodne. Guz był niewidoczny na badaniu MRI, co jest niezwykłe” – potwierdził dr Harrod.


 
Rodzice Roxli są przekonani, że Bóg wyciągnął do nich pomocną dłoń i zabrał od córki tą straszną chorobę.
Napisali na CaringBridge.org: „Cud!! Wszyscy nie możemy wyjść w szoku, mimo że błagaliśmy, modliliśmy się, prosiliśmy i wierzyliśmy! Dziękuje, Jezu, po prostu nie mamy słów, by to wyrazić.
 
Bóg użył Roxli jako cenne naczynie dla Jego potężnej mocy!” – napisała Gena Doss w mediach społecznościowych.

Roxli obecnie przechodzi leczenie zapobiegawcze, takie jak immunoterapia. To leczenie dostosowane do walki z rakiem, aby wyeliminować wszystkie komórki nowotworowe z mózgu.
W oświadczeniu dla Global News dr Harrod powiedziała: „Jesteśmy ostrożnymi optymistami i będziemy regularnie monitorować Roxli, jednocześnie ciesząc się jej powrotem do zdrowia.
Cóż za wspaniała wiadomość! Mała Roxli przetrwała chorobę, a rodzina nie może być dziś szczęśliwsza!