fot. tiktok/Louaira
in

Użyła pędzli do makijażu i tak wygląda teraz jej twarz. Kobieta ostrzega przed zagrożeniem

Nie od dziś wiadomo, że warto zwrócić szczególną uwagę na higienę przy wykorzystaniu pędzli i innych narzędzi do makijażu, aby uniknąć infekcji i zapobiec rozprzestrzenianiu się grzybicy skóry. Należy pamiętać, że takie choroby skóry mogą powodować dyskomfort i cierpienie, a także skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Przekonała się o tym pewna Brytyjka, która jakiś czas temu postanowiła podzielić się swoją tragedią z innymi. Opublikowane przez nią nagranie po prostu szokuje!

Tak wygląda jej twarz przez pędzle do makijażu

Wielu z nas używa pędzli do makijażu, aby uzyskać idealny wygląd, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ich prawidłowe czyszczenie i dezynfekcja. Regularne mycie pędzli kosmetycznych jest kluczowe dla utrzymania ich czystości i zapobiegania rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów, które mogą powodować infekcje skóry.

Przestrogą dla każdej kobiety może być zdecydowanie historia 22-letniej Louairy Dela Cruz. Pokazała na TikToku, co z jej twarzą zrobiły pędzle do makijażu używane przez inną osobę.

„Nie pozwolę nikomu ponownie dotknąć mojego pędzla do makijażu ani mojej gąbki do makijażu” – mówi na wideo TikTokerka.

Na twarzy kobiety początkowo zaczęły pojawiać się czerwone plamki, a później jej skóra zaczęła wyglądać przerażająco. To nic innego jak grzybica skóry.

Jej objawy możesz zobaczyć na filmiku poniżej!

@louaira

Ringworm on my face update, trying to stay positive 🥲🤪

♬ original sound – Louaira 🇵🇭

Regularne mycie pędzli kosmetycznych nie tylko zapobiega infekcjom skóry, ale także przedłuża żywotność narzędzi, co z kolei pomaga zaoszczędzić pieniądze na ich częstej wymianie. Dlatego też, jeśli chcesz utrzymać swoje pędzle w dobrym stanie, pamiętaj o regularnym myciu i dezynfekcji. Twój portfel i skóra na pewno ci za to podziękują!

Podziel się tą historią z innymi, aby nikt nie popełnił takiego błędu jak 22-latka!