fot. freepik.com, pixabay.com
in

Zagrał nad morzem w „trzy kubki” i wykrył oszustwo. Organizator postrzelił go w głowę

W urokliwym nadmorskim miasteczku Sarbinowo doszło do nieoczekiwanego incydentu, gdy turysta nie dał się nabrać na oszustwo w znaną grę „trzy kubki”. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna został zraniony z wiatrówki przez jednego z organizatorów. Sprawca został zatrzymany krótko po incydencie, a niewielka pomoc ofierze przyszła od policjanta będącego na urlopie, który był świadkiem tego zdarzenia.

Kontrowersyjna „gra w trzy kubki” na głównej ulicy Sarbinowa

Incydent miał miejsce na popularnej ulicy w Sarbinowie, gdzie grupa mężczyzn zorganizowała nielegalną „grę w trzy kubki”. 52-letni turysta z Wielkopolski, który spędzał tam wakacje z rodziną, szybko zdał sobie sprawę, że gra jest oszustwem. Kiedy doszło do sprzeczki między nim a jednym z organizatorów, mężczyzna został postrzelony z wiatrówki, co skończyło się poważnym urazem głowy i koniecznością przewiezienia go do szpitala w Koszalinie.

Szybka reakcja policji i aresztowanie sprawcy

W wyniku incydentu, funkcjonariusze z mieleńskiego oraz II komisariatu rozpoczęli czynności procesowe i operacyjne. Zebrali zeznania świadków i uzyskali rysopis sprawcy. 21-letni mężczyzna został zatrzymany krótko po zdarzeniu i oskarżony o narażenie ofiary na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za swoje czyny może teraz otrzymać karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostrzeżenie przed oszustwami w „grze w trzy kubki”

Incident ten jest przypomnieniem, że „gra w trzy kubki” to często schemat oszustwa wykorzystujący naszą chęć na szybką wygraną. Grupa osób angażuje się w ten proceder – jedna osoba zaprasza przechodniów do gry, w której stawia się na jeden z trzech kubków, pod którym ukryta jest piłeczka, reszta udaje zainteresowanych i głośno kibicuje. Najczęściej kończy się to przegraną osoby zaproszonej do gry, lub wygraną osoby „podstawionej” przez organizatora.

Zapamiętajmy, że takie oszustwa jak „gra w trzy kubki” nie mogą funkcjonować bez uczestników. Należy zawsze zachować ostrożność i nie angażować się w podejrzane gry, które mogą okazać się oszustwem.

„Nie dajmy się więc zaprosić do obstawiania pieniędzy i odgadywania, gdzie organizator ukrył kulkę. Nie angażując się w ten oszukańczy proceder, nie damy jego organizatorom możliwości wykorzystania naszej naiwności.” – wyjasnia Policja.

Źródło:Policja.pl