fot.freepik.com
in

Przestań marnować wodę podczas gotowania makaronu w dużym garnku. Jest lepsza metoda!

Wzywa się wszystkich smakoszy, którzy uwielbiają spaghetti, ale nie znoszą czyszczenia wielu garnków i patelni!

Dziś mamy dla Was tak zmieniającą życie, wyjątkową technikę gotowania spaghetti, tak skuteczną, że będziecie się zastanawiali, dlaczego dotąd jej nie znaliście.

 

Przyznajemy, że nawet my byliśmy sceptyczni wobec pomysłu gotowania makaronu na patelni. Jakoś nie wydawało się to „słuszne” – i wielu internautów także się z tym nie zgodzi, ale jeśli zrobisz to we właściwy sposób, obiecujemy, że ten makaron będzie tak samo jędrny, delikatny i pyszny, jak zawsze.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć nową kulinarną podróż, to duża patelnia, oliwa z oliwek i makaron. Ten trik można zastosować do dowolnego typu makaronu: fusilli, penne, wstążki czy spaghetti, a nawet bezglutenowego makaronu quinoa z brązowego ryżu!

Po pierwsze – upewnij się, że patelnia jest odpowiednio nasmarowana, zanim ją podgrzejesz.

Rozprowadź oliwę z oliwek na powierzchni patelni. Ten prosty krok zagwarantuje, że nie będziesz zdrapywać skórki spalonego makaronu z jej dna!

Gdy Twoja patelnia będzie dobrze naoliwiona, umieść na patelni żądaną ilość makaronu i zakryj zimną wodą.

Wskazówka: Ilość potrzebnej wody zależy oczywiście od wielkości patelni i ilości makaronu, więc zobacz na filmie jak to ma wyglądać.
Zagotuj wodę normalnie, z pokrywką, starając się często mieszać, gdy woda się nagrzewa. Sprawdzaj swój makaron lub gotuj w czasie zgodnym z instrukcją na opakowaniu.

Gotuj makaron do perfekcji

To, że zdecydowałeś się na uproszczony sposób, nie oznacza, że możesz zapomnieć o ostrożności.

Używanie płytkiej patelni może skończyć się spaleniem lub rozgotowaniem twojej pasty, jeśli nie będziesz uważać.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest skrócenie czasu gotowania o około 2 minuty. Po umieszczeniu makaronu w sosie, jeszcze zmięknie. Zostawiony na małym ogniu jeszcze przez chwilę, będzie doskonale al dente. Ma sens, prawda?

Obejrzyj poniższy film. Gotowanie makaronu – i sprzątanie po zakończeniu – nigdy nie było tak łatwe!

Chcielibyśmy usłyszeć twoje zdanie na temat tej sztuczki z makaronem. Czy kiedykolwiek próbowałeś tej metody gotowania? Jeśli tak, czy masz jakieś rady dla początkujących? Jaki jest twój ulubiony rodzaj makaronu?