in

Nie widziano go od 1977 roku. W końcu się pojawił – „Ogromnie nas cieszy”

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się niezbyt wyraźne zdjęcie, które było prawdziwym powodem radości dla Lasów Państwowych. Kogo udało się na nim uwiecznić? Niektórzy myśleli, że to sarna, ale leśnicy nie mają wątpliwości co do tego, że jest to gość, który nie pojawiał się w tych lasach od 44 lat!

Wspaniała wiadomość

W Nadleśnictwie Kwidzyn leśnicy świętują. Powód? Dzięki fotopułapce uchwycono rysia, którego nie widziano w tamtejszych terenach od dziesiątek lat! Ostatnim razem pojawił się tam w 1974 i 1977 roku.

„Ogromnie nas cieszy kolejny ryś w nowym miejscu. Do tej pory kwidzyńscy leśnicy otrzymywali jedynie niepotwierdzone doniesienia o obecności tych zwierząt. Finalnie udało się jednak rysiowi pstryknąć fotkę. Teraz już nikt nie ma wątpliwości” – przekazują leśnicy.

Profil Lasów Państwowych przypomina, że rysie są w naszym kraju pod ścisłą ochroną. Widnieją także w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Jak się okazuje, coraz częściej pojawiają się one w lasach w naszym kraju, co naprawdę cieszy. Mamy do czynienia z dwiema populacjami rysia w Polsce: karpacką i bałtycką (nizinną).

„2-3 lata temu jeden z adminów dostał telefon, że w lesie jest tygrys!! Podczas weryfikacji gatunku tygrysa naocznemu obserwatorowi przedstawiono zdjęcie rysia, które natychmiast i w pełni emocji zostało potwierdzone:
„TAK, TO BYŁ TEN TYGRYS!!!!!”
– wspominają leśnicy.

Podziel się tą wspaniałą wiadomością z innymi!