fot. freepik.com
in

Przed wejściem pod prysznic wsypała sól do szamponu. Kilka minut później, była zaskoczona!

Sól Epsom, na którą niektórzy mówią również „gorzka sól”, jest popularna ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Najpowszechniejszym zastosowaniem jest dodawanie jej podczas kąpieli.

Jak się okazuje, przydaje się podczas codziennych czynności, a nawet może w znaczący sposób ułatwić nam życie. Warto więc sprawdzić poniższą listę i zapoznać się z jej zastosowaniem.

Sól Epsom to tak naprawdę naturalnie czysty związek mineralny – siarczan magnezu.

Pielęgnowanie włosów
Masz problem z przetłuszczającymi się włosami? Podczas ich mycia dodaj sól Epsom do szamponu. Co ciekawsze, można z niej zrobić domowej roboty odżywkę. Wystarczy, że wymieszasz ją z maską do włosów, a następnie podgrzejesz. Po przygotowaniu dokładnie wmasuj we mieszankę włosy. Odczekaj około 20 minut i spłucz. Zobaczysz, jak znacznie poprawisz objętość włosów, a co najważniejsze nie będą się tak szybko przetłuszczać.

Pielęgnowanie twarzy
Jeśli chcesz zachować w swojej skórze wilgoć i pozbyć się martwego naskórka, wymieszaj sól Epsom z żelem do mycia twarzy. Następnie wmasuj mieszankę w twarz i spłucz ją pod ciepłą wodą.

Pielęgnowanie stóp
Dręczy Cię problem suchej skóry na stopach? Wymieszaj sól Epsom z oliwą z oliwek, mydłem i olejkiem eterycznym. Następnie powstałą substancję wcieraj do dwóch razy na tydzień. Jeśli będziesz stosować ten zabieg regularnie, szybko pozbędziesz się problemu.

Siniaki
Wystarczy, że wymieszasz dwie łyżki soli z wodą, a następnie naniesiesz na miejsce, gdzie znajduje się siniak.

 

Migreny
Spróbuj dodać sól Epsom do kąpieli. Zobaczysz, jak szybko się zrelaksujesz i odprężysz mięśnie, które zazwyczaj powodują ból głowy.

Sprzątanie łazienki
To dużo lepszy sposób na czystą łazienkę, niż zwykłe środki czystości. Wymieszaj sól Epsom z płynem do czyszczenia w proporcji 1:1 i ciesz się nieskazitelnie czystą łazienką.

Drzazga
Jeśli masz problem z wbitą w skórę drzazgą, posyp to miejsce solą Epsom i delikatnie wmasuj. To pozwoli zmiękczyć skórkę i szybko przekonasz się, że dodatkowe zabiegi nie będą już potrzebne.

Sen
Jeśli masz problem z zaśnięciem, dodaj do gorącej kąpieli około 3 łyżek soli Epsom. Pomoże to w odprężeniu, dzięki czemu będzie Ci dużo łatwiej zasnąć.

Kac
Kac to utrapienie wielu osób, ale istnieje na niego proste rozwiązanie. Prócz regularnego uzupełniania płynów, rozpuść w szklance wody łyżeczkę soli.

Czyszczenie zmywarki
Nie potrzebujesz dodatkowych środków czystości. Wystarczy, że dodasz trochę soli Epsom i nastawisz zmywarkę na zwykły program.