in

Goryl patrzy na człowieka, który go filmuje. Sekundę później, zwierzę robi coś przerażającego.

Typowy dzień w zoo stał się przerażający w jednej chwili, gdy Kevin Cave i jego rodzina obserwowali goryle w zoo Henry’ego Washingly’ego w Omaha w stanie Nebraska. Kevin zauważył, że dwa duże samce są zestresowane, ale wtedy jeden z goryli zaczął na niego patrzeć.

Masywny srebrnogrzbiety goryl nie zerwał kontaktu wzrokowego z Kevinem, ale w mgnieniu oka znalazł się przy rozdzielającej ich szybie. Kevin powiedział Omaha World-Herald, że wyczuł, że coś jest nie tak od chwili, gdy goryl zamknął oczy.

Nagle goryl z całym pędem uderzył w szybę w miejscu, w którym stał Kevin, a potem cała jego rodzina natychmiast zaczęła uciekać. Kevin cały czas kręcił wszystko i uchwycił przerażającą scenę.

Mimo, że urzędnicy zoo twierdzą, że szkło było wystarczająco grube, aby ochronić ludzi przed zagrożeniem, siła goryla wystarczyła, aby spowodować ogromne pęknięcie w panelu szklanym. Kevin czuje się tak, jakby atakował go goryl, ale eksperci myślą inaczej.

Dyrektor zoo Dan Cassidy powiedział, że trzy męskie goryle w tym wieku w wieku od 17 do 22 lat były w konflikcie, ponieważ ustanawiały samca alfa. Najwyraźniej nie jest to pierwszy raz, kiedy zwierzę zachowało się w ten sposób.
 
Goryle przechodzą w dorosłość, co prowadzi do wyrzutów ogromnej ilości testosteronu i agresji. Kijito, 20-letni samiec o wadze 170 kg, był gorylem, który zaatakował i uderzył w szkło. Właśnie uczestniczył w walce, a personel zoo wyjaśnił, że atak na szybę był sposobem okazania dominacji.
 

 
Na szczęście nikt nie został ranny, córka Kevina była przerażona i nie mogła potem powstrzymać łez. Świadomość ataku ogromnego goryla na Twojego ojca z siłą wystarczającą, by przełamać grube szkło, to coś, przez co nikt nie powinien przejść.
 
Teraz szyba jest w trakcie naprawy i Kevin wie, że ma szczęście, że żyje. Urzędnicy zoo twierdzą, że szkło ma trzy warstwy, a goryl przebił się jedynie przez jedną z nich.
 

 
Zobacz przerażający atak na wideo poniżej. Nie uwierzysz w to!