in

Głuchy mężczyzna adoptuje głuchego psa. Sposób w jaki się ze sobą porozumiewają, jest genialny!

Nick Abbott z Maine był głuchy od urodzenia. Kiedy zobaczył na Facebooku NFR ogłoszenie o uratowanym szczeniaku wiedział, że musi działać.

Szczeniak o imieniu Emerson także był głuchy, przez co Abbot czuł, że muszą być razem. Skontaktował się z organizacją, a reszta jest ciekawą historią.

Oto historia małego, głuchego szczeniaka i jego właściciela, która pokazuje, że są oni dla siebie stworzeni.

Uczyli się komunikacji

Podobnie jak ludzie, zwierzęta też mogą urodzić się lub stać się głuchymi. Dotyczy to zwłaszcza psów. 5-10% psów cierpi na jakąś formę wady słuchu. I chociaż wyszkolenie niesłyszącego psa może wydawać się trudne, okazuje się, że to nieprawda.

Główną różnicą pomiędzy treningiem psa słyszącego i głuchego jest sposób komunikacji. Podczas gdy słyszącego psa trenuje się za pomocą sygnałów dźwiękowych, głuche psy uczy się poprzez gesty. Pomyśl tylko, o ile łatwiej było Abbottowi, który znał język migowy.

Ciężki początek życia

Emerson został znaleziony przez NFR Maine na ulicy wraz ze swoim rodzeństwem. Zaraz po znalezieniu labrador zaczął mieć ataki drgawek. Jakby tego było mało, mały Emerson zaraz po uratowaniu zaraził się parwowirozą. Jeśli choroba ta nie jest leczona, prowadzi do problemów żołądkowych, a nawet do śmierci.
Przy badaniach odkryto również, że pies jest głuchy i niedowidzący. Organizacja nie miała dużych nadziei na znalezienie opiekuna dla 12 tygodniowego szczeniaka, ale mimo to opublikowali ogłoszenie na Facebooku, w nadziei, że ktoś się nim zainteresuje.
Strona NFR Maine na Facebooku

Po opublikowaniu informacji o Emersonie na stronie na Facebooku, NFR Maine skontaktował się z Nickiem Abbottem, który był zainteresowany szczeniakiem labradora. Abbott czuł, że on i szczeniak będą połączeni specjalną więzią, ponieważ oboje mają problemy ze słuchem.
Tworzy się więź

Po przybyciu ze swoją mamą na spotkanie z Emersonem obaj szybko nawiązali porozumienie. Emerson natychmiast podszedł do Abbotta i położył się u jego stóp. Przedstawiciel organizacji zobaczył, że są dla siebie stworzeni.

Po powrocie do domu Abbott zaczął uczyć Emersona komend za pomocą języka migowego, którego sam używa w codziennym życiu. Szczeniak szybko nauczył się reagować na znaki Abbotta, takie jak siad, leżeć i chodź. Abbott nauczył także psa szczekania na znak, kiedy dotnie swojego ucha.
Przyjaciele na całe życie

Obaj szybko stali się rozłączni. Abbott stworzył nawet ich wspólne konto na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia, podpisując je jako „dwóch głuchych chłopców i ich przygody”. Poniżej przedstawiamy film pokazujący szczególną więź pomiędzy mężczyzną i jego psem.