in ,

Czy korzystanie z telefonu jest przyczyną zachorowań na raka? Znamy wyniki najnowszych badań.

Na glejaka, czyli na agresywny nowotwór, zapada coraz więcej osób. Badania opublikowane w Journal of Environmental and Public Health, pokazują, że w przeciągu ostatnich 10 lat występowanie tego raka wzrosło z 2,4 do 5 na 100.000 osób.

Skąd się bierze?
Specjaliści zastanawiali się, co może być przyczyną takiego wzrostu zachorowań na ten nowotwór. Nie byli co do tego pewni, ale ostatecznie dzięki badaniom doszło do wskazania kilku czynników, które mogą stać się tego powodem – np. korzystanie z telefonu komórkowego.

Telefony złe dla zdrowia?
O tym się mówi już od wielu lat – telefony nie wpływają korzystnie na nasz mózg i mogą zwiększać ryzyko wystąpienia wielu chorób. Ale tego jednak nie wiadomo na pewno. A najnowsze badanie nie skupiało się na szkodliwości telefonu dla zdrowia, ale na wzroście zachorowania na glejaka.

Glejak
Guz mózgu występuje głównie przy płatach czołowych i skroniowych. Stąd również podejrzenie, co do szkodliwości telefonu. Alasdair Philips, główny autor badania, przypomina jednak o tym, że glejaki nadal występują dość rzadko.


Specjaliści przeprowadzili już tysiące rozmaitych badań, ale nadal nie mamy odpowiedzi na to, jaka jest prawda. Tak naprawdę mamy więcej pytań niż odpowiedzi.
 
Wielu naukowców wciąż twierdzi, że promieniowanie telefonów jest naprawdę niskie i nie uszkadza naszych tkanek. A co wy o tym sądzicie?
 
Napiszcie w komentarzu!
 

 
Podziel się tą informacją ze swoimi znajomymi.
 
Źródło: hindawi.com | Fotografie: youtube.com, articles.mercola.com