in

Gdy strażacy odkopali 9-latkę, była już martwa. Ale to co znaleźli pod jej ciałem, ściska za serce!

24 sierpnia 2016 roku we Włoszech wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Koszmarne trzęsienie ziemi poruszyło ludzi na całym świecie i zrujnowało doszczętnie Miasto Pescara del Toronto. Informacje jakie dochodziły o zaginionych i o ofiarach były przerażające i ciągle wzrastały.

Gdy strażacy odnaleźli 9-letnią Giulii Renaldo pod zawalonym domem, dziewczynka była już niestety martwa. Ale kiedy zobaczyli, co znajdowało się pod nią, byli wstrząśnięci. Dziewczynka okryła swoim ciałem 4-letnią siostrzyczkę Giorgie Renaldo, by ta mogła przeżyć.

Ratowniczka, która akurat była na miejscu, bardzo przejęła się tym, co się stało, zszokowana a zarazem wzruszona, postanowiła napisać do 9-letniej dziewczynki list pożegnalny:

„Cześć, Moja mała dziewczynko!
Kiedy ja ratowałam życie innym ludziom, Ty leżałaś pod ruinami zawalonego domu. Nie jestem w stanie wyrazić, jaki czuje ból i jak bardzo jest mi przykro, że pojawiliśmy się za późno. Twoje serduszko przestało już bić, ale chciałabym żebyś zdawała sobie sprawę, że dołożyliśmy wszelkich starań aby uchronić Cię przed najgorszym.
Będąc w domu (l’Aquila) będę przekonana, że z góry patrzy na mnie anioł o głębokim sercu, którym jesteś Ty.
Do zobaczenia Giulia.
Wiem, że mnie nie znałaś, ale pamiętaj, że Cie kocham.
Andrea.”
 
Ten poruszający list jednej z ratowniczek, po raz pierwszy pojawił się w gazecie i wkrótce po tym został rozpowszechniony w internecie, gdzie poruszył serca całego świata. W ten sposób strażacy upewnili się, że historia Giulii nigdy nie zostanie zapomniana.