in

GIS wystosował oficjalny komunikat. Wielu Polaków będzie zaskoczonych tym, co postanowiono.

GIS przekazał informację, która dotyczy tysięcy Polaków. Do tej pory nic nie było jasne, ale teraz nie ma już żadnych wątpliwości. Opublikowany komunikat na pewno zszokuje wielu z nas.

Ważny komunikat GIS

Organizacja pielgrzymek wielu wiernym spędzała sen z powiek. Po tym, jak rząd poluzował obostrzenia i wprowadzony został czwarty etap odmrażania gospodarki, ta sprawa cały czas pozostawała niejasna.

Teraz GIS w oficjalnym komunikacie podał szczegóły. Pielgrzymki będą organizowane, jednak przy zachowaniu pewnych kluczowych zasad.

,,Chcąc zapewnić bezpieczeństwo pątników oraz wszystkim osobom postronnym na szlaku pielgrzymki, jak również utrzymać sprawną logistykę przemieszczania się z zachowaniem warunków bezpieczeństwa sanitarnego, GIS wydał 5 czerwca 2020 r. rekomendacje” – czytamy w komunikacie.

Bardzo ważne jest, aby osoby biorące udział w pielgrzymce były zdrowe i nie wykazywały żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem.

Poza tym, GIS informuje, że pielgrzymi powinni spać albo w namiotach, albo w pokojach jednoosobowych, co oczywiście nie dotyczy osób, które żyją ze sobą na co dzień.

Powinni zachowywać od siebie odpowiedni odstęp, bo noszenie maseczki w praktyce nie będzie realne. W każdej chwili musi zostać zapewniony dostęp do mydła, środków do dezynfekcji rąk, chusteczek higienicznych, ręczników papierowych.

,,Rekomenduje się funkcjonowanie mobilnego punktu medycznego z przeszkolonym personelem medycznym w zakresie postępowania wobec podejrzenia wystąpienia objawów chorobowych wskazujących na zakażenie koronawirusem – napisano w komunikacie. Co więcej, każdemu z uczestników przynajmniej raz dziennie powinna być mierzona temperatura – temperatura powyżej 37 stopni Celsjusza kwalifikuje do odsunięcia uczestnika od realizacji pielgrzymki. Jeśli temperatura rośnie – wskazana jest porada medyczna” – dodano.

Jeśli u któregokolwiek z uczestników pielgrzymki wystąpi podejrzenie koronawirusa, każdy zostanie poddany kwarantannie.

Źródło: PAP