in ,

GIS podał wytyczne, które musi znać każdy. Bez nich kwarantanna nie będzie mieć końca!

Przez trwającą cały czas pandemię wszyscy jesteśmy zmuszeni do zmian w swoim życiu, w tym nowym zasad, które obowiązują w Polsce. Ich przestrzeganie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, dlatego tak ważne jest, abyśmy się do nich stosowali.

GIS udostępnił listę wytycznych, dzięki których mamy stać się bezpieczni. Każdy powinien je doskonale znać, inaczej obostrzenia mogą się nie skończyć jeszcze przez bardzo długi czas!

Na stronie internetowej GIS możemy znaleźć „Dekalog bezpiecznego zachowania podczas epidemii koronawirusa”. Nie ma wątpliwości co do tego, że te zasady powinien znać każdy z nas. Im więcej osób będzie ich przestrzegać, tym będzie mniej nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

ZASADA 1.

Przede wszystkim każdy z nas powinien bardzo często myć ręce – wodą z mydłem lub płynem do dezynfekcji, którego zawartość alkoholu wynosi 60%.

ZASADA 2.

Kolejną zasadą jest zakaz uścisków czy podawania dłoni w czasie powitania.

ZASADA 3.

Trzecia zasada – płatność kartą, a nie gotówką, ponieważ na niej może być koronawirus.

ZASADA 4.

Zasada czwarta – unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Jeśli na naszych rękach będzie obecny koronawirus, z łatwością przeniesie się on do naszego organizmu po dotknięciu okolic twarzy.

ZASADA 5.

Niezwykle ważne jest regularne i dokładnie czyszczenie dotykowych powierzchni, tj. stołów, biurek, klamek, włączników światła i innych tego typu rzeczy.

ZASADA 6.

Jeśli chodzi o czyszczenie, niezwykle ważne jest także czyszczenie telefonu, ponieważ na nim jest bardzo dużo zarazków. Ważne jest też, aby nie korzystać z niego w czasie posiłków.

ZASADA 7.
 
Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy!
 
ZASADA 8.
 
Jeśli już musimy kichnąć, róbmy to w chusteczkę lub w zgięcie łokcia. Po wszystkim należy wyrzucić chusteczkę i dokładnie umyć ręce.
 
ZASADA 9.
 
Odpowiednia dieta – co najmniej 5 porcji warzyw i owoców oraz 2 litry wody dziennie.
 
ZASADA 10.
 
Czerp informacje o pandemii tylko z rzetelnych źródeł.
 
Podziel się tymi zasadami, które są niezbędne w czasie pandemii – niech każdy zdaje sobie z nich sprawę!

Źródło: GIS