in

GIS ostrzega: groźne skażenie popularnego produktu. Koniecznie sprawdź, czy nie masz go w swojej kuchni!

GIS poinformował o wycofaniu jednego z chętnie kupowanych produktów, który być może jest także w twojej kuchni. Okazało się, że jest on skażony i pod żadnym pozorem nie można go spożywać. Specjaliści apelują o to, aby zapoznać się z komunikatem i sprawdzić swoje zapasy.

Jeden z lubianych przez Polaków produktów został wycofany ze sklepów ze względu na zagrożenie dla zdrowia. Każdy powinien sprawdzić, czy na pewno nie ma go w swojej zamrażarce!

Pilny komunikat GIS

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat w sprawie produktu marki Hortex. Dokładnie mowa o „Hortex brokuły różyczki, 450 g, produkt głęboko mrożony”, z data minimalnej trwałości do 06/2022 – numer partii: LS1C2170620 8 B 1806201448.

„W dniu 16.10.2020 r. producent rozpoczął proces powiadamiania odbiorców/ klientów o konieczności sprawdzenia stanów magazynowych i zablokowania sprzedaży w/w partii brokułów” – czytamy w komunikacie GIS.

Produkt został wycofany, ponieważ stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu. Spożycie skażonych brokułów może być naprawdę groźne dla zdrowia, dlatego lepiej sprawdzić, czy nie mamy w zamrażarce tego produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej rozpoczęły właśnie postępowanie w tej sprawie.

„W wyniku urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu w partii mrożonych różyczek brokułów. […] Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny należy uznać, że przedmiotowy produkt może stwarzać potencjalne zagrożenie dla konsumentów” – dodaje GIS.

Źródło: TVN 24