in

GIS alarmuje – wycofano kilka znanych produktów. Są niebezpieczne dla zdrowia!

Co jakiś czas GIS ostrzega, że odkryto niebezpieczne produkty, które trafiły do sklepów. Gdy tylko stwierdzimy, że któryś z nich jest w naszej kuchni, powinniśmy go wyrzucić lub oddać.

Niebezpieczne produkty w sklepach

Państwowa Inspekcja Sanitarna nie ma wątpliwości – w sklepach znalazło się kilka produktów, które nie powinny zostać przez nikogo spożyte. Mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Zostały one już wycofane ze sklepów, jednak niektórzy nadal mogą je mieć w swoim domu!

Dwa z wycofanych produktów to oleje. Pierwszy z nich – Rizi, Olej z ryżu, numer partii RBHSSC11A okazał się mieć przekroczony dopuszczalny poziom estrów glicydowych, a poza tym dużo oleju mineralnego i węglowodorów nasyconych.

Drugi olej – MI’RA Olej z ryżu, numer partii L0041. Wyszło na jaw, że przekroczył najwyższy dopuszczalny poziom estrów glicydowych oraz estry 3-monochloropropanodiolu.

Wycofano także NaTurek Puszysty rzodkiewka 140 g, ponieważ jest niebezpieczny dla alergików – zawierał gorczycę w partiach o numerach H20016, H20029, H20042, H20057 oraz H20069.

Pamiętaj – jeśli masz któryś z tych produktów w domu, wyrzuć go lub oddaj do sklepu!

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi bliskimi!

źródło: gis.gov.pl