in ,

GIS alarmuje: niebezpieczne ziemniaki wycofane z obrotu, natychmiast je wyrzuć

Sieć sklepów Lidl ostrzega konsumentów o wycofaniu partii ziemniaków sałatkowych z ich sklepów z powodu przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu środka ochrony roślin chloroprofamu. Ostrzeżenie zostało wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny, który zaleca zwrócenie tych ziemniaków w sklepie bez konieczności okazywania paragonu.

Lepiej zapoznać się z ostrzeżeniem GIS-u!

Niebezpieczne ziemniaki

„Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi wycofanie wskazanej poniżej partii produktu pod nazwą: ziemniaki jadalne sałatkowe, po otrzymaniu wyników badań, w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów” – przekazała Gazeta Pomorska.

Przyczyną wycofania ziemniaków jest ich zanieczyszczenie pestycydami, co może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Po przeprowadzeniu oceny ryzyka związanego z tym zanieczyszczeniem stwierdzono, że spożycie ziemniaków sałatkowych zawierających chloroprofam w takiej ilości może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Dlatego też, w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentów, Lidl postanowił wycofać ziemniaki jadalne sałatkowe z rynku i zaleca zwrócenie ich w sklepie. W ten sposób firma chce zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo i zachować ich zaufanie.

„Dystrybutor wdrożył procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży ze sklepów na terenie województw: łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, w których dana partia była dystrybuowana oraz umieścił informacje o wycofaniu w sklepach. Klienci mogą zwrócić artykuł w każdym sklepie bez konieczności okazywania paragonu.” – czytamy na stronie GIS.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!