in

GIS ostrzega. Masz ten produkt? Pod żadnym pozorem go nie jedz!

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał za pośrednictwem swojej strony internetowej bardzo ważny komunikat. Powinien się z nim zapoznać każdy!

Jak się okazuje „w wyniku działań Inspekcji Weterynaryjnej stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes w określonej poniżej partii metki łososiowej”.

„Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą” – alarmuje GIS.

O którą partię chodzi? Znamy szczegóły!

Produkt wycofany z obrotu

Produkt: Metka łososiowa Kiełbasa Surowa Metka (opakowanie MAP o średniej wadze ok. 1,4 kg)

Numer partii: 1F828092828

Termin przydatności do spożycia: 20.10.2022

Producent: Zakład Mięsny Peklimar 2 Sp. z o.o., Zakład Produkcyjny w Uniszkach Cegielni, 06-500 Mława, Uniszki Cegielnia 16A, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14130301

Produkt znika już ze sklepowych półek.

„Zakład Mięsny Peklimar 2 Sp. z o.o. powiadomił wszystkich odbiorców o niezgodności i rozpoczął proces wycofywania produktu z rynku. Organy urzędowej kontroli żywności nadzorują proces wycofywania” – przekazuje GIS.

Jeśli masz ten produkt w swoim domu, pod żadnym pozorem go nie jedz!

„Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby, po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem” – dodano.

GIS podał, jakie są najczęściej spotykane objawy zakażenia listeriozą:

– u kobiet w ciąży, po okresie inkubacji trwającym około 3 tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.
– u osób dorosłych najczęściej nie występują żadne objawy zakażenia.
– u osób starszych i z obniżoną odpornością na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!