in

Ginekolożki odkrywają kulisy swojej pracy. Te wyznania zaskoczą każdą pacjentkę

W ostatnim czasie media społecznościowe stały się areną dla nowego, interesującego trendu. Osoby z różnych środowisk zawodowych, w tym celebryci tacy jak Kim Kardashian czy Mariah Carey, ale i profesjonaliści – sędziowie, policjantki czy sportowcy, postanowili podjąć wyzwanie obalania stereotypów związanych z ich profesjami. Szczególną uwagę przyciągnął filmik ginekologów, który w zabawny sposób rozprawia się z mitami otaczającymi ich zawód.

Ginekolożki obalają stereotypy

Autorkami filmiku są ginekolożki, Karen Tang i jej koleżanki po fachu, które w ciągu 30 sekund zdecydowały się skonfrontować z kilkoma stereotypami, aby zmniejszyć lęk i dyskomfort związany z wizytą u specjalisty, a także zachęcić kobiety do regularnych badań.

„Jesteśmy ginekolożkami, naprawdę nie musisz golić się przed każdą wizytą u nas” – mówi Karen, łamiąc jeden z najbardziej powszechnych mitów.

„Jesteśmy ginekolożkami, widujemy waginy innych kobiet częściej niż nasze własne” – dodała druga z lekarek.

Lekarki zażartowały nawet, że „wszyscy ginekologowie prowadzą dyskusję o chorobach wenerycznych, nawet w trakcie lunchu”. To ma na celu pokazanie, jak bardzo są zaangażowani w swoją pracę i jak naturalne są te tematy w ich codziennym życiu.

Na koniec rozmowy, ginekolożki wyraziły swoje rozczarowanie tym, że decyzje dotyczące kobiecego ciała i prawa do decydowania o macierzyństwie są podejmowane przez polityków.

„Jesteśmy ginekolożkami, poświęciłyśmy swoją młodość, żeby uczyć się o zdrowiu reprodukcyjnym, dlatego denerwuje nas, gdy politycy chcą decydować o naszym ciele” – podkreśliła jedna z lekarek.

@karentangmd I could make like 10 of these! We're #gynecologists ♬ original sound – KarenTangMD

Nie bój się wizyty u ginekologa

Regularne wizyty u ginekologa są kluczowe dla zdrowia reprodukcyjnego kobiet. Mimo to, wiele z nich odkłada te wizyty, często z obawy przed dyskomfortem czy oceną. Warto zrozumieć, że ginekolodzy są profesjonalistami, których głównym celem jest dbanie o zdrowie pacjentek. Badanie jest rutynową procedurą, a dyskrecja i profesjonalizm są na najwyższym poziomie. Nie ma potrzeby wstydu ani obaw przed oceną – ginekolodzy spotykają się z różnorodnością przypadków i traktują każdą pacjentkę z szacunkiem.

Nie bój się wizyty u ginekologa. Jest to ważny krok w dbaniu o swoje zdrowie. Pamiętaj, że regularne badania mogą zapobiec wielu chorobom i są kluczowe dla utrzymania dobrego zdrowia reprodukcyjnego. Ginekolodzy są, aby Ci pomóc, a nie oceniać. Przełamanie strachu to inwestycja w Twoje zdrowie na lata.