in ,

Zobaczyła psa drżącego z zimna – Ludzi na całym świecie poruszył jej gest.

Życie bez dachu nad głową i opieki ze strony człowieka jest dla zwierząt bardzo trudnym doświadczeniem.

Zima jest okresem, w którym każdy dzień jest bezlitosną walką o przetrwanie. A obojętność ludzi sprawia, że zwierzaki umierają na ulicach.

W mieście Zonguldak w Turcji bezdomny pies leżał na chodniku, mókł w deszczu trzęsąc się z zimna.

Kamery monitoringu uchwyciły jak kobieta przechodząc obok niego zdjęła swój szalik o okryła biedaka. Film trafił do sieci i ktoś rozpoznał na nich kobietę. Nazywa się Duygu Elma.

Reakcja kobiety

Duyu wyszła z lokalu i zobaczyła to biedne stworzenie na chodniku przed wejściem. Bez zastanowienia zdjęła swój szal i okryła pieska.

„Nie mogłam patrzeć jak on tak tam leży. Zrobiło mi się go żal.”

Krótka scena poruszyła serca ludzi

To był drobny i krótki gest, ale poruszył serca ludzi, którzy obejrzeli w sieci film zarejestrowany przez miejski monitoring.
 
„Ta kobieta przywraca mi wiarę w ludzkość. Istnieje jeszcze dobro na tym świecie.” – napisała jedna z internautek.

„Każdy z nas powinien zachować się podobnie na miejscu tej kobiety. Niestety ludzie często udają, że wcale nie widzą zwierząt w potrzebie.” – skomentował inny użytkownik.
  

 
Bohaterka
 
Duygu nie spodziewała się takiej pozytywnej fali reakcji.
 
„Byłam w szoku, że to spotkało się z tak szeroką uwagą. Jestem bardzo zaskoczona tym, co się stało. W ten dzień było zimno i mokro, a mi zrobiło się strasznie żal tego biednego pieska. Niestety na tamtą chwilę nie mogłam zaoferować mu nic więcej, ale mam nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu mu pomogłam.” – przyznała Duygu Elma.
 

 
„Mam nadzieję, że dzięki temu filmikowi, ludzie będą bardziej wrażliwi na krzywdę zwierząt. Powinniśmy pomagać naszym mniejszym przyjaciołom. One bardzo nas potrzebują.”
 
Podziel się z innymi tym ważnym przesłaniem.