in

Gdzie pojechać na tanie wakacje last minute?

Wakacje last minute to doskonały sposób na urlop w ciekawym miejscu niskim kosztem. To także świetny wybór dla osób ceniących sobie spontaniczność.

Urlop to czas, podczas którego wiele osób chce w pełni odpocząć od codziennych spraw i obowiązków. Świetnym wyborem w takich sytuacjach jest wylot gdzieś daleko. Plaża, upał i pyszne jedzenie to doskonałe warunki do relaksu. Wakacje last minute pozwalają cieszyć się piękną pogodą już kilka dni po podjęciu tej decyzji, w dodatku w bardzo atrakcyjnej cenie.

Na czym polegają wczasy last minute?

Oferty last minute polegają na zakupie wakacji krótko przed planowanych terminem wyjazdu lub wylotu. Dzięki temu można łatwo znaleźć wycieczki w atrakcyjnych cenach i dobrych warunkach. Również dalekie, ciepłe kierunki często pojawiają się wśród ofert last minute.

Tego rodzaju wakacje świetnie sprawdzają się dla osób podróżujących w pojedynkę lub w parach. Ofert tego rodzaju jest najwięcej i można znaleźć dobrze dopasowane.

Na wakacje last minute mogą sobie pozwolić głównie osoby o elastycznej pracy lub długim urlopie. Zwykle trudno jest dopasować  termin wylotu z urlopem, szczególnie że pozostałe miejsca mogą rozpoczynać się np. w środku tygodnia.

Najchętniej wybierane oferty last minute w Europie

Dużą część stanowią oferty wyjazdów do krajów południowych i chętnie wybieranych przez Polaków. Ogromną popularnością cieszą się Wyspy Kanaryjskie, wycieczki objazdowe po Bałkanach, szybkie wypady na gorące greckie wyspy. Biura podróży prześcigają się, oferując egzotyczne wakacje w niskich cenach.

Wiele osób chętnie wybiera także aktywny wypoczynek w niskiej cenie. Tego rodzaju wycieczki krajoznawcze często łączą sporty wodne, wyjazdy w tereny pełne przyrody i liczne zabytki.

Wakacje all inclusive również wielokrotnie pojawiają się w ofertach last minute. Kolorowe drinki, plaża i leżaki znajdują się w licznych pakietach oferowanych przez biuro podróży.

Ciepłe kierunki na wakacje last minute

Oferty last minute pozwalają poczuć słońce i ciepło nawet jesienią i zimą. Doskonałym i chętnie wybieranym kierunkiem na wakacje w środku stycznia jest Egipt. Pozwala zarówno aktywnie wypocząć, oferując szeroki wybór aportów wodnych, ale także szerokie plaże doskonałe do wypoczynku. Dla miłośników zwiedzania Egipt zapewnia różnorodne atrakcje związane z kulturą oraz historią.

Bliższym wypadem w poszukiwaniu lata podczas polskiej zimy jest Cypr lub Malta. To bardzo ciekawe, ciepłe wyspy. Świetne zarówno dla miłośników nurkowania, jak i pysznego jedzenia.

Bardziej egzotycznym pomysłem na wakacje last minute, są Zjednoczone Emiraty Arabskie. To wyjątkowo, piękny kraj. Obfituje w bezkresne plaże i nowoczesne, jedyne w swoim rodzaju miasta. To kierunek, który każdy podróżnik powinien odwiedzić.

Zalety wakacji lat minute

Kluczową zaletą takich wakacji last minute dostępnych na https://turystycznyninja.pl/last-minute/ jest niska cena. W porównaniu do standardowych ofert sprzedawanych w szczycie sezonu tuż przed wylotem różnica może sięgać nawet 50%. Jest to uzależnione od wielu czynników, zwłaszcza od ilości wolnych miejsc i poziomu atrakcyjności kierunku.

Warto także wspomnieć, że decydując się na zakup wakacji last minute można mieć 100% pewnością ceny. W tak krótkim czasie biuro podróży nie ma prawa zmienić oferty. To bardzo ważna zasada, zwłaszcza dla osób liczących budżet.

W przypadku urlopu tego rodzaju można mieć także pewność realizacji wyjazdu. W przeciągu dwóch tygodni podróż nie zostanie odwołana z powodu zbyt małej ilości chętnych. Oczywiście sytuacje losowe mogą się wydarzyć, lecz są znacznie rzadsze.

Takie wakacje są także bardzo spontaniczne. Jednego dnia można podjąć decyzje i wyjeździe, a za dwa być w samolocie. To doskonały wybór dla wszystkich entuzjastów życia chwilą.

Last minute czy first minute? Czym się różnią?

Wakacje last minute to oferty kupowane tuż przed wyjazdem. Charakteryzują się niższą ceną i dużą pewnością, lecz także mniejszym wyborem. Przeciwieństwem tej oferty są wyjazdy tzw. first minute.

Charakteryzują się bardzo dużym wyborem kierunków i hoteli. Ze względu na zakup z dużym wyprzedzeniem, można zarezerwować nawet bardzo oblegane lokalizacje. Nieprzebrana oferta pozwala także w pełni dopasować termin do urlopu.

Takie wakacje jest także łatwiej zapłacić, ponieważ wiele biur podróży chętnie rozkłada je na raty, dorzucając nawet pewne bonusy. Dla pierwszej puli klientów często są dostępne lepsze pokoje lub nawet wycieczki fakultatywne gratis.

Podobnie jak w przypadku last minute, first minute wiąże się z niższą ceną niż w szczycie sezonu. Nie jest to jednak opcja pozbawiona wad. Niestety, kupując wakacje z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, można spotkać się z odwołanym lotem, zawieszonym kierunkiem, a nawet upadkiem biura podróży. Dodatkowo, w międzyczasie można spotkać ciekawsze oferty, a wpłacone środki są zamrożone.

Wakacje last minute są doskonałym rozwiązaniem dla młodych, elastycznych osób. To świetny wybór na spontaniczny, tańszy wyjazd w interesujące miejsca.