in ,

Wrzucił kociątko do jeziora i z dumą opublikował to w sieci. Ale nie spodziewał się takiej reakcji znajomych.

Nic nie jest tak bardzo niezrozumiałe jak przemoc wobec zwierząt, która sprawia człowiekowi jawną przyjemność. Przemoc dla samej przemocy można spotkać na ulicach naprawdę często, szczególnie jeśli chodzi o młodych ludzi.

Pewien 18-latek, Garrett Haille, zrobił coś, co jest na to niezbitym dowodem. Ten człowiek sądził, że wspaniałą rozrywką będzie wrzucenie małego kotka do jeziora. Oczywiście nie zrobił tego tylko dla siebie. Całe zdarzenie nagrał, jakby się chciał tym po prostu pochwalić. Opublikował nagranie na platformie Snapchat i był wyraźnie dumny z tego, co zrobił.

Jaki jest sens w wykorzystywaniu bezbronnej, żywej istoty do tego, by zapewnić sobie rozrywkę? To zwykłe bestialstwo, które człowiekowi najzwyczajniej w świecie nie przystoi.

Chłopak został szybko ukarany. Jedna z osób, które odebrały snapa, Nicole Pinheiro, widząc całe zajście, nie zamierzała pozostać bierną. Wiedziała, że temu chłopakowi należy przemówić do rozumu tak, aby raz na zawsze zapamiętał sobie, że nie można krzywdzić żywych istot, słabszych od siebie.

Opublikowała post, w którym wyraziła swoją złość z powodu tego, co zrobił chłopak.

Nagranie do dziś krąży po sieci. Nie wiadomo, czy to bezbronne zwierzę przeżyło czy utonęło w jeziorze.
 

 
Internauci, po opublikowaniu posta przez dziewczynę, natychmiast zaczęli działać. Zaangażowano w to policję, co doprowadziło do zatrzymania chłopaka. Szef wydziału policji Patterson Jeff Dirkse, dowiadując się, że chłopak został przyłapany przez Internautów wyraził swoje zdanie na ten temat:
 
„To wspaniały przykład społecznej współpracy i bardzo to doceniamy. Dostaliśmy mnóstwo telefonów oraz informacji z mediów społecznościowych, i tym sposobem szybko zatrzymaliśmy chłopaka.”
 
Wierzymy, że dzięki temu zajściu, 18-latek nauczy się, że nie wolno tak traktować zwierząt.