in

Lekarze ostrzegają – Wyrzuć swoje gąbki kąpielowe do kosza albo zmierz się z konsekwencjami!

Kto nie lubi kąpieli z gąbką pod prysznicem lub w wannie? Niewiele rzeczy jest tak przyjemnych jak czyszczenie i masaż skóry gąbką. Możesz zanurzyć ją w mydle, pocierać i pozwolić piance na działanie, a skóra będzie miękka jak u dziecka.

Używamy gąbek, aby dobrze wyczyścić skórę i usunąć jej martwe komórki – co więcej, mycie taką gąbką poprawia krążenie krwi.

Ale teraz lekarze ostrzegają, że gąbki syntetyczne mają też swoje wady. Po przeczytaniu tego artykułu zdecydowanie zastanowisz się dwa razy, zanim użyjesz jej następnym razem.

Gąbki do kąpieli – skupisko bakterii

Gąbki są powszechne w łazienkach wielu domów. Ale teraz eksperci ostrzegają, że te rzeczy, które mogą wydawać się niewinne, są prawdziwymi bombami bakterii.

Według dermatologa J. Matthew Knighta gąbki syntetyczne mogą wyrządzić więcej szkody niż korzyści.

Często gąbki są trzymane na wannie lub pod prysznicem, w miejscach o wysokiej wilgotności z oczywistych powodów, co ułatwia gąbce przekształcenie się w hodowlę grzybów i bakterii.

Ponadto martwe komórki mogą pozostać w fałdach gąbki. Zwykle myje się gąbkę podczas kąpieli, ale gąbka nie jest całkowicie czysta.

Bakterie uwielbiają te fałdy, więc następnym razem, gdy wyjmiesz gąbkę, aby oczyścić skórę, pocierasz ciało całym skupiskiem bakterii.

W najgorszym przypadku może to doprowadzić do infekcji, szczególnie jeśli wyszorujesz taką gąbką bliznę lub strupa. Ale nie martw się, istnieje wiele dobrych alternatyw.

Naturalne gąbki do kąpieli

Gąbki naturalne i organiczne są lepszymi opcjami niż syntetyczne. Są bardziej skuteczne w ochronie przed bakteriami.

 
Najlepszym sposobem na utrzymanie naturalnych gąbek w czystości jest pozostawienie ich do wyschnięcia spod prysznica, w chłodnym i suchym miejscu. Zaleca się również ich zmianę raz w miesiącu na nowy.

Naturalne gąbki również nie zawierają silnych i niebezpiecznych chemikaliów, co oczywiście jest pozytywne. Gąbki są hipoalergiczne, ponieważ zawierają enzymy, które eliminują zapachy, grzyby, bakterie, a także zawierają naturalne minerały korzystne dla skóry.
 
Możesz umieścić je w kuchence mikrofalowej, aby zabić bakterie, a jeśli zacznie dziwnie pachnieć, nadszedł czas, aby zmienić ją na nową.
 
Udostępnij te informacje na Facebooku, aby wszyscy znajomi wiedzieli, co powinni zrobić, aby uniknąć bakterii i grzybów!