fot. youtube/HAIR ASMR CEYHUN
in

Fryzjer pomógł bezdomnej kobiecie. Teraz jest nie do poznania

Często przechodzimy obok ludzi bezdomnych, bez zdawania sobie sprawy z ich trudnej sytuacji. Życie na ulicy jest ciężkie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Według szacunków, na całym świecie żyje ponad 100 milionów osób bezdomnych. W Szwecji, w 2017 roku, bezdomnością dotkniętych było 32 400 osób, z czego 18% stanowiły osoby trwale bezdomne.

Metamorfoza bezdomnej kobiety

Kobieta, która przyszła do salonu fryzjerskiego Cheyuna była bezdomna. Jej włosy były jednym wielkim nieładem, pełne grudek brudu i cementu. W rękach niosła łańcuszek z zawiniątkiem, które było pokryte wielką bryłą cementu.

Cheyun postanowił jej pomóc i najpierw przystąpił do odcięcia łańcuszka kombinerkami, a jeden z pracowników obiecał, że postara się odzyskać zawiniątko, które jakimś sposobem zostało zalane cementem.

Następnym krokiem było rozplątywania kołtuna po kołtunie, starając się uratować jak najwięcej włosów. Było to dla kobiety bardzo bolesne, ale nie było innego wyjścia, aby rozplątać resztę włosów.

Po odcięciu nieodwracalnie zniszczonych włosów, kobieta umyła je. Po czym, dwóch fryzjerów na przemian delikatnie rozczesywało pozostałe pasemka za pomocą odżywki, próbując rozplątać włosy pełne brudu po latach życia bezdomnej na ulicy. Cheyun skrócił znaczną część włosów i już po pierwszym etapie pracy, kobieta wygląda jak całkiem nowa osoba.

Cheyun pochylił się nad swoją klientką i zaczął kolejny etap. Kolor włosów zmienił się na jasny, ciepły blond z nutą miedzi. Paznokcie kobiety zostały pomalowane na żywą czerwień, a makijaż został perfekcyjnie wykonany. Kiedy już wszystko było gotowe, Cheyun podał kobiecie czarną sukienkę i nowe buty.

Kobieta była zachwycona swoim nowym wyglądem. Kiedy w końcu spojrzała na siebie w lustrze, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. To nie jest ta sama osoba, którą była kilka godzin temu.

Ten niezwykły proces transformacji został uwieczniony na filmie, który można obejrzeć poniżej.