in

Fotografka znalazła opuszczony dom w lesie. Gdy weszła do środka, przeżyła szok.

Leslie David z Ontario (Kanada), jest od lat poszukiwaczką dreszczyku emocji i przygód. Oprócz tego ma też kolejną pasję, którą jest fotografia. Leslies lubi polować na opuszczone domy w swoim rodzinnym mieście i robić tam wspaniałe zdjęcia, którymi dzieli się na swoim Instagramie i na stronach internetowych.

Pewnego dnia, na jednej ze swoich misji poszukiwawczych, znalazła opuszczony dom z uszkodzonym dachem, którego wejście było niemal całkowicie pokryte chwastami. Kiedy weszła do środka, znalazła coś, co zmieniło jej życie na zawsze.

Okazało się, że w zrujnowanym domu żył sobie starszy mężczyzna o imieniu Lawrence.

„Znalazłam go w salonie. Staruszek ma trudności z poruszaniem się, więc spędza tam większość czasu zupełnie sam. Brakuje mu prawego oka, a zaćma infekuje lewe. Zdziwiło mnie to, że nie potraktował mnie jako intruza, był dla mnie bardzo miły, nawet do tego stopnia, że pozwolił mi zrobić zdjęcie. Ma w sobie piękną duszę, dlatego postanowiłam, że będę go odwiedzać bardzo często. Zamieszczam to zdjęcie w nadziei, że zainspiruje ono co najmniej jedną osobę do kontaktu z kimś, z kim straciła kontakt. Te stare dusze wciąż są pełne życia, bardzo się cieszę, że spotkałam tego przemiłego pana na swojej drodze.”

Leslie podziękowała staruszkowi za gościnność i obiecała odwiedzić go ponownie.

Kilka dni później Leslie wróciła do Lawrence’a z dużą ilością jedzenia i napojów. Przez trzy godziny nowi przyjaciele dzielili się dobrym posiłkiem, śmiechem i rozmową. Lawrence opowiedział Leslie swoją historię życia, m.in. jak stracił kontakt ze swoją rodziną.
„To najmilszy człowiek, jakiego spotkałam. Przyniosłam mu trochę herbatników, herbatkę oraz kilka przekąsek na kilka dni. Mam nadzieje, że uda mi się wynieść te śmieci i naprawić kilka rzeczy przed końcem lata. Aby Lawrence mógł znów poczuć się jak w domu.”

Po pierwszym spotkaniu, kobieta regularnie przynosiła staruszkowi jedzenie. Dla Leslie było oczywiste, że Lawrence był tak samotny, że stracił sens życia. Dowiedziała się, że kiedy miał udar, nawet nie szukał pomocy medycznej. Ale ich spotkanie sprawiło, że mężczyzna ożył i zaczął powoli odzyskiwać pasję do życia.

Leslie opiekowała się samotnym i zranionym mężczyzną. Uświadomiła sobie, że remont jego domu, może przywrócić mu radość do życia. Przy pomocy kilku przyjaciół i krewnych, zaczęła renowację. Kobieta wiedziała, że Lawrence nie zostało zbyt wiele czasu i chciała, aby jego ostatnie lata na ziemi wypełniła radość i miłość. Staruszek wyznał kobiecie, że dzień w którym ją spotkał, był najlepszy w jego życiu.

Kiedy wreszcie przeprowadzono renowacje, Leslie oraz Lawrence nadal spotykali się i ucinali sobie pogawędki.

Minęły miesiące, a zdrowie Lawrence pogorszyło się. Leslie pomogła mu znaleźć dom starców, gdzie mógł otrzymać odpowiednią opiekę. Kobieta nadal go odwiedza ze swoim psem – przynosi mu jego ulubione dania.

Lawrence kocha swój nowy dom i jest w pełni świadomy, że wszystko, co się mu przydarzyło, byłoby niemożliwe bez pomocy Leslie.

Kobieta ma nadzieję, że ta historia stanie się dla wielu osób inspiracją. Jeśli jesteś również poruszony nieoczekiwaną przyjaźnią tej dwójki, podziel się artykułem ze swoimi bliskimi.

Źródło i Fotografie: instagram