in ,

Klinika opublikowała zdjęcie, dzięki któremu ludzie zrozumieją, co to naprawdę znaczy poród

Większość z nas ma w głowie przeświadczenie, że jedną z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety jest wydanie na świat upragnionego dziecka. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ciężki jest poród. Czy jesteśmy w stanie sobie to wyobrazić? Jedna z klinik położniczych postanowiła nam to zobrazować.

Ludzie zapytani o to, jak działa organizm, rzadko kiedy są w stanie odpowiedzieć prawidłowo lub gubią się w swoich słowach. Niektórzy myślą, że działa w określony sposób, choć praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Szczególnie na sali porodowej!

Prawdopodobnie właśnie dlatego widząc tę fotografię, ludzie z całego świata byli zdumieni i nie dowierzali, że to ma miejsce naprawdę. Klinika udostępniła zdjęcie przedstawiające szablon rozwarcia – drewniany model, który ma otwory o różnych średnicach. Ostatni z nich, mający aż 10 cm odzwierciedla rozwarcie podczas porodu… To niesamowite!

10 cm to naprawdę dużo! Pełne rozwarcie szyjki macicy było szokujące nawet dla kobiet, które już urodziły dzieci. Otwór o tej średnicy pozwala na to, by zmieściła się w nim główka dziecka.

,,Jeśli to jest pełne rozwarcie, to kobiety naprawdę zasługują na wszystko, czego tylko chcą.”

,,Aż cieszę się, że rodziłam dzięki cesarskiemu cięciu.”

,,Kobiety to stworzenia niezniszczalne. To wygląda przerażająco, choć dla większości z nas wydaje się być proste.”

,,Aż nie wierzę, że przeżyłam poród bez znieczulenia. Patrząc na tę fotografię, zaczynam wierzyć w to, jak jestem silna.”

,,Aż zmieniłam zdanie – nie zamierzam już rodzić w naturalny sposób!”

Źródło: ofeminin.pl | Fotografie: Facebook, Etsy, youtube.com