MdeVicente, CC0, via Wikimedia Commons
in

Dzięki folii aluminiowej zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Z pomocą przychodzi banalnie prosty trik.

Nie ma wątpliwości co do tego, że koszty ogrzewania mogą niejednemu z nas spędzać sen z powiek. Co zrobić, aby zaoszczędzić? Jak się okazuje, istnieje pewien genialny trik, który powinien poznać każdy. Potrzebujesz do niego jedynie dwóch rzeczy.

Ten genialny sposób na wysokie rachunki obiegł już całą sieć. Internauci są zachwyceni.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Jedną z bardzo przydatnych rzeczy, która znajduje się niemal w każdej kuchni jest folia aluminiowa. Pozwala ona na przechowywanie żywności i dla wielu stanowi absolutny niezbędnik. Czy dzięki niej możemy jednak zaoszczędzić? Jak się okazuje, istnieje na to pewien prosty sposób.

Dzięki patentowi z folią aluminiową możemy liczyć na to, że nasze rachunki za ogrzewanie będą mniejsze. Żeby zrozumieć, na czym polega sztuczka, trzeba wiedzieć, że kaloryfery zazwyczaj znajdują się tam, gdzie dochodzi do największych strat ciepła, a mianowicie pod oknami. Jeśli nie mamy do końca szczelnych okien, potrzebujemy więcej ciepła, aby ogrzać pomieszczenia, co z kolei skutkuje większymi rachunkami. Z pomocą przychodzi folia aluminiowa i karton.

Dzięki folii aluminiowej możemy być pewni, że nie utracimy ciepła. Musimy tylko owinąć nią karton i umieścić go za grzejnikiem. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby błyszcząca część folii była skierowana w stronę kaloryfera. Im folia będzie grubsza, tym lepsza.

Jak to działa? Tak przygotowana plansza sprawia, że ciepło nie ucieka przez ściany i okna, co ostatecznie przyczynia się do tego, że płacimy mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Podziel się tą genialną metodą z innymi!