in

Konta dłużników zajmowane w jeden dzień? Ogromne zmiany właśnie wchodzą w życie.

Jak się okazuje, Polacy muszą być przygotowani na ogromne zmiany. Nasze konta będą o wiele bardziej kontrolowane.

Wszystko przez wprowadzenie systemu informatycznego, który pozwala urzędowi, któremu zalegamy np. w związku z podatkiem od nieruchomości, wydać tytuł wykonawczy i zająć się wysłaniem go do organu egzekucyjnego.

„Ta zmiana oznacza, że fiskus szybciej dobierze się do majątku dłużnika” – wyjaśnia Anna Grudzień-Kurpiewska, radca prawny z kancelarii prawa upadłościowego.

Fiskus zajmie konto w jeden dzień?

Wszyscy ci, którzy są zadłużeni, powinni zdawać sobie z tego sprawę. Fiskus znacznie szybciej zajmie się majątkiem dłużnika – nawet w ciągu jednego dnia!

„Ta zmiana oznacza, że fiskus szybciej dobierze się do majątku dłużnika. Od dziś zostaje wprowadzony system informatyczny, dzięki któremu urząd, do którego zalegamy np. z podatkiem od nieruchomości, podatkiem VAT czy PIT, będzie mógł wydać tytuł wykonawczy, nadać klauzulę jego wykonalności i za pomocą kilku kliknięć wysłać go do organu egzekucyjnego. Ten organ będzie mógł w tym samym dniu skierować zajęcia do banku czy urzędu skarbowego” – poinformowała w programie Money. To się liczy Anna Grudzień-Kurpiewska, radca prawny z kancelarii prawa upadłościowego.

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: Money.pl