in

Zaczęła malować okno w sypialni skrobią kukurydzianą wymieszaną z wodą. Pomysł jest genialny!

Podobnie jak wielu naszych wiernych czytelników, Annabel uwielbia znajdywać kreatywne rozwiązania problemów w swoim domu.

Jej mieszkanie w Wielkiej Brytanii zostało wyposażone w rolety, ale to nie pozwalało jej korzystać z pięknego światła o poranku i jednocześnie zachować przy tym prywatność.

Jednak w końcu znalazła niesamowitą alternatywę, jest prosta, elegancka i bezinwazyjna! Przewiń w dół i zobacz jak wykorzystać ten niesamowity pomysł u siebie w domu.
Składniki potrzebne do wykonania:
– 2 łyżki skrobi kukurydzianej
– 2 łyżki zimnej wody
– 350 ml wrzącej wody
– koronkowa firanka

W zależności od układu okna trzeba dokładnie wymierzyć jego obszar. W tym przypadku Annabel wystarczyła kartka, za pomocą której wycięła odpowiednie rozmiary z koronkowej firanki.
firanki-w-oknach3x

Annabel stworzyła klej za pomocą wyżej wymienionych składników. Skrobię dokładnie wymieszała z zimną wodą, a następnie dodała do niej wrzącej wody. Całość zamieszała tak aby powstała z tego jednolita masa. Użyła pędzla i rozsmarowała uzyskaną mieszankę, tak aby tworzyła jednolitą warstwę na szkle. Po czym umieściła na nią wyciętą firankę z koronek. Poczekała aż wszystko wyschnie i voila! Gotowe!
firanki-w-oknach4x

W mniej niż godzinę, Annabel stworzyła elegancką dekorację na swoje okna w sypialni, nadając prywatności swojej przestrzeni osobistej.
firanki-w-oknach1x
firanki-w-oknach5x
Jeśli kiedykolwiek chciałbyś usunąć koronki, wystarczy zmyć okna ciepłą wodą.
firanki-w-oknach7x

Czy to nie jest wspaniały pomysł? Koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi na Facebooku!