in

Jeśli zobaczysz kota z fioletowymi łapami, jak najszybciej zanieś go do najbliższego schroniska.

Według Humane Society prawie 40 000 osób w Stanach Zjednoczonych kupiło psy wyłącznie w celu używania ich w walkach. Ta liczba szokuje i jest szczególnie niepokojąca dla miłośników psów.

Każdy, kto zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje na nielegalnych arenach walk psów, powinien być wstrząśnięty tymi danymi. Jednak większość ludzi nie wie, że ten nielegalny sport obejmuje także inne zwierzęta…

Trudno w to uwierzyć, ale na areny walk rzucane są także koty jako kolejne zakłady pieniężne. Ta chora gra polega na tym, że koty są wpuszczane na ring, a widzowie robią zakłady o to, który zostanie zabity jako pierwszy. (Przepraszamy miłośników kotów, ale to ważna informacja!) Aby odróżnić koty w ringu, maluje się im łapy na różne kolory.

Niestety, nie jest to rzadkie zjawisko. Jest na tyle powszechne, że działacze na rzecz praw zwierząt poświęcają swój czas i zasoby na edukowanie społeczeństw w tej sprawie.

W poście na Facebooku, Megan Sorbara, założycielka Naples Cat Alliance, rzuca światło na ten problem. Pokazała na zdjęciu uroczą, szaro-białą kotkę z fioletowymi łapkami, a pod zdjęciem napisała:
 
„Wygląda dobrze, ma dobrą wagę, ładną sierść, ale jej purpurowe łapy opowiadają tragiczną historię. Organizatorzy walk psów kolorują łapy kotów, aby mogli obstawiać, który kolor umrze jako pierwszy. Są one „określane kolorem”, a następnie rzucane na pastwę psów, podczas gdy ci chorzy barbarzyńcy stawiają swoje zakłady. ”
 

 
Ta biedna kotka, którą dobrzy ludzie z Cat Alliance nazwali „Mr. Purple Paws” miała być ofiarą. Na szczęście dla niej organizacja była w stanie uratować ją przed tym strasznym losem, a nawet udało im się znaleźć małej kochający dom.
 
To smutna historia, ale to także ważne przypomnienie – zwierzęta nas potrzebują, a naszym obowiązkiem obywatelskim jest świadomość odpowiedzialności za ich zdrowie i bezpieczeństwo. Organizacja chce, aby ludzie byli świadomi tego problemu, aby coraz więcej zwierząt mogło zostać uratowanych!
 

 
Tak więc, jeśli zobaczysz kota z farbowanymi łapami, koniecznie zanieś go do najbliższego schroniska lub zgłoś sprawę policji. Od Ciebie może zależeć ich bezpieczeństwo!