in

Z pozoru mogłoby się wydawać, że wykonano to ze szkła. Jednak prawda potrafi zaskoczyć.

Rzeźba jest klasyczną formą sztuki, a to zazwyczaj kojarzy nam się z projektami wykonanymi z kamienia, które będą trwały przez wieki.

Ale to, że coś jest pięknie wyrzeźbione, masywne, i imponujące nie oznacza, że musi trwać wiecznie. Tak naprawdę, niektóre rzeźby trwają tylko do czasu. Zimą zamarznięta woda w postaci lodu i śniegu czyni wielką budowę i idealny materiał do rzeźbienia. Jeśli kiedykolwiek lepiłeś bałwana, dobrze o tym wiesz.

Niektórzy ludzie naprawdę uwielbiają wykonywać takie rzeczy i przykładają do tego bardzo wysoką wagę, tworząc wszelkiego rodzaju imponujące kreacje ze śniegu i lodu.

Poniżej przedstawiamy wam kilka rzeźb lodowych. Daj nam znać, co myślisz o tej sezonowej rozrywce!

Do wykonywania takiej sztuki korzysta się z dużych bloków lodu, które następnie są rzeźbione za pomocą pił łańcuchowych, dłut, szlifierek i innych narzędzi. W tej rzeźbie konia, można dokładnie zobaczyć podzielone bloki.
figury-z-lodu1
W zależności od temperatury lodu, jego skład i zachowanie się zmienia, co czyni tą dziedzinę sztuki wyjątkowo trudną do opanowania.
figury-z-lodu2
Pomimo wyzwań, ma wielu zwolenników. Festiwale i konkursy lodu odbywają się na całym świecie. Tego typu dekoracje przyciągają wzrok i często są wykorzystywane na imprezach i weselach, a także festiwalach kulturalnych.
figury-z-lodu3

Powstają nawet rzeźby osiągające wielkość ogromnych budynków, po których można chodzić czy się ślizgać.
figury-z-lodu4
Konsystencja powierzchni lodu sprawia wrażenie błyszczącego i czystego szkła.
figury-z-lodu5
I to nie chodzi tylko o wielkość. Rzeźbiarze uwielbiają wyzwania i tworzą nawet wirujące formy, tak jak ten dwugłowy wąż…
figury-z-lodu7
Rzeźby wyglądają absolutnie niesamowicie w kolorowym świetle!
figury-z-lodu9
Artyści robią wszystko by zachować jak najwięcej szczegółów jak to możliwe.
figury-z-lodu10
Wiele osób postrzega festiwale lodu jako świetny sposób, aby uczcić zimę i wykorzystać mróz.
figury-z-lodu6

Następnym razem gdy będziesz lepił bałwana, pomyśl o tym, a być może uda Ci się stworzyć coś niesamowitego! Podziel się tą inspiracją ze swoimi przyjaciółmi.

Źródło i zdjęcia:littlethings