in ,

Wstrząsające wieści z Wielkiej Brytanii. Pojawiła się nowa mutacja COVID-19

Do mediów dotarły niepokojące wiadomości z Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, wykryto tam nową mutację COVID-19. „Rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory” — przekazuje minister zdrowia Matt Hancock.

Przerażające wieści z Wielkiej Brytanii

Kiedy w Chinach pojawiały się pierwsze przypadki koronawirusa, nikt z nas specjalnie się tym nie przejmował i nie spodziewał się, że wirus dotrze także do naszego kraju. Dziś pandemia wywraca życie ludzie na całym świecie do góry nogami, a my musimy przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i dbania o siebie w szczególny sposób.

Tym razem nie z Chin, a z Wielkiej Brytanii napływają do nas bardzo niepokojące informacje. W południowej Walii, Londynie oraz w części wschodniej i południowo-wschodniej Anglii obserwuje się gwałtowny wzrost zakażeń w ostatnim czasie.

Naukowcy nie mają wątpliwości co do tego, że pojawiła się tam nowa mutacja koronawirusa.

Gdy po raz pierwszy odkryto ją w hrabstwie Kent w ubiegłym tygodniu, od razu poinformowano o tym Światową Organizację Zdrowia. Nikt nie spodziewał się takiego odkrycia – rządowa agencja Public Health England dokonywała wtedy rutynowych badań.

Co wiemy o nowej mutacji koronawirusa?

Jak się okazuje, w związku z nią można przekazać zarówno dobrą, jak i złą informację. Zła dotyczy szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa od tego, który był znany dotychczas. Polsat News informuje, że póki co zostało potwierdzonych 6 tys. przypadków nowego wirusa na 60 różnych obszarach przede wszystkim w południowej i południowo-wschodniej Anglii.

Dobra informacja z kolei jest taka, że według naukowców z laboratorium Porton Down nie musimy obawiać się tego, że nowa szczepionka nie zadziała na nowy wariant COVID-19.

„Muszę podkreślić, że w tym momencie nic nie wskazuje, by ten wariant powodował większe prawdopodobieństwo poważnego przebiegu choroby. A najnowsze wskazania kliniczne mówią, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby ta mutacja nie zareagowała na szczepionkę” – tłumaczy Hancock, jak cytuje serwis tvp.info.pl.

Zaapelował on jednak o to, żebyśmy trzymali rękę na pulsie i pamiętali o zasadach.

„Ale musimy być czujni i przestrzegać zasad, by nie rozprzestrzeniać koronawirusa”

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródła: www.tvp.info, www.polsatnews.pl, www.onet.pl, wiadomosci.gazeta.pl