in

Eyeliner, czyli wyraźny akcent makijażowy dla każdej kobiety

Wykonane czarnym tuszem kreski na powiece niejednokrotnie kojarzą nam się z pięknym, kobiecym makijażem. Doskonale podkreślają, a ponadto dodają przedstawicielkom płci pięknej wyrazistego wyglądu. Kreska wykonana ciemnym eyelinerem sprawia, że kobieta automatycznie zyskuje znacznie lepszego wyglądu. Jedna zasada, jaka obowiązuje podczas jej tworzenia, to perfekcja. Eyeliner to proste narzędzie do makijażu, jednak nie każda z nas umie się nim odpowiednio posługiwać. Koniecznie sprawdź, który eyeliner sprawdzi się najlepiej, a ponadto sprawdź krok po kroku, jak wykonać idealną kreskę na górnej powiece.

Eyelinery – w płynie, w pisaku czy w żelu?

Eyelinery dostępne na rynku to mnogość form, jak i marek. Idealny eyeliner to dla każdej z nas coś zupełnie innego. Rodzaj pędzelka, rodzaj produktu – wszystko to ma wpływ na użytkowanie kosmetyku, a co za tym idzie, na nasz komfort oraz ostateczny wygląd naszego makijażu. Idealna kreska jest bowiem niezwykle ważna.

Na rynku możemy spotkać eyelinery zarówno w płynie, w żelu oraz w pisaku. Kosmetyk w płynie najczęściej wyposażony jest w specjalny pędzelek. Wewnątrz opakowania znajduje się również produkt w odpowiednim kolorze. Eyeliner w płynie to fantastyczna opcja dla kobiet, które nie mają żadnego problemu, by operować tak precyzyjnym kosmetykiem. Pędzelek z kolei nie dla wszystkich jest trudnością – wręcz przeciwnie, daje nam wiele najróżniejszych możliwości.

Eyeliner w żelu zazwyczaj jest w postaci sztyftu, jednak można spotkać także kosmetyk z pędzelkiem. Doskonale nadaje się do tworzenia wyrazistych linii. Z łatwością namalować można również charakterystyczną jaskółkę. Zazwyczaj eyeliner w żelu posiada skośnie ścięty pędzelek.

Dobry eyeliner to także eyeliner w pisaku. Nazywany jest także potocznie flamastrem. Z jego pomocą można wykonać perfekcyjny wręcz makijaż oka w każdym stylu.

Cienki pędzelek w eyelinerze, czyli sposób na perfekcyjną kreskę

Eyeliner to fenomenalny kosmetyk, który posiada praktycznie każda kobieta w swojej kosmetyczce, nawet jeśli nie maluje się regularnie. Zanim jednak sięgniemy po ten produkt, warto zastanowić się dokładnie nad całym makijażem. Nie jest to bowiem tak proste, jak się wydaje. Eyelinery należy dobierać pod względem makijażu, gdyż mogą się różnić od siebie kolorem, choć najpopularniejszym jest czerń.

Podstawą dobrego makijażu eyelinerem jest wykonanie zdecydowanej kreski jednym pociągnięciem. Wtedy możemy mieć gwarancję najlepszych efektów. Co ważne, podczas makijażu nie warto przyciskać zbyt mocno do skóry malującej części, ponieważ możemy mieć 100% pewności, że wtedy kreska nie wyjdzie zbyt pięknie. W sytuacji, kiedy robimy kreskę, a prześwity pomiędzy rzęsami psują cały efekt, możemy uzupełnić je właśnie eyelinerem.

Z jednej strony malowanie kresek eyelinerem to dość prosta sprawa, z innej zaś – całkowicie trudna, taka, której nie da się wykonać bez pomocy. Jednak nawet jeśli znajdujesz się po tej drugiej stronie barykady, nie zrażaj się na samym początku, ponieważ tak jak we wszystkim, tak i w tym trening może zdziałać cuda.

Eyeliner czy kredka do oczu?

Eyeliner obecnie jest fantastycznym zastępstwem dla kredki do oczu. Jednak wciąż spora ilość kobiet używa właśnie kredki. Dlaczego? Kredka do oczu jest miękka, nieco krucha. Z jej pomocą można na powiece wyczarować delikatne, nieco rozmyte kreski, które charakteryzują się znacznie mniejszą wyrazistością niż te, które powstają przy pomocy eyelinera. Jednak kredka ma też swoje wady, do których zaliczyć można tłustą konsystencję czy też szybka ścieralność.